EğitimKıbrısManşet

KGS’nin şampiyonları “ARTI”dan


Kolejlere Giriş Sınavı’nın ikincisi (KGS-2)  25 Mayıs 2019 Cumartesi günü yedi merkezde toplam 2118 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da şubeleri bulunan Artı Eğitim Merkezinden KGS’ye katılan öğrencilerin ortalama yüzde 70’in üzerinde başarı gösterdikleri KGS-2’de, yine Artı Eğitim Merkezi öğrencisi olan Mert Bardak, 99 puanla KKTC genelinde ve Lefkoşa Bölgesi’nde birinci oldu. KGS-1 ve KGS-2 ortalama puanda ise yine Artı Eğitim Merkezi Lefkoşa Bölgesi’nden Arhan Kavuklu 98.5 puanla KGS final sıralamasında birinci oldu.

 

Şeniz: Sistemli ve inançlı çalışmanın katkısı büyük

Artı Eğitim Merkezi’nde dün bir basın toplantısı düzenlenerek bölgelerde dereceye giren öğrenciler basına tanıtıldı.

Havadis’e konuşan Artı Eğitim Merkezi Direktörü Havva Şeniz, şunları söyledi: “Ağustos 2018’de büyük bir istekle, üç şubemizde başlayıp heyecanla devam eden çalışmalarımızın, bugün meyvelerini topluyoruz. İnanın ki bu yıl hem bizler için hem de öğrencilerimiz için hiç de kolay geçmedi; ancak sistemli ve inançlı çalışmalarımız bize bu başarı tablosunu oluşturmamızda yardımcı oldu.

Bugün Ada genelinde 234 öğrenci ile yakalamış olduğumuz bu başarılı çizginin, önümüzdeki süreçte kendi öğrencilerimiz adına daha da anlamlı bir kimliğe bürüneceğinden eminiz. Çünkü çeşitli sebeplerle devlet kolejlerine kayıt yaptırmayan öğrencilerin yerine, sırada bekleyen yedek öğrencilerimizden de katılacak olanlar olacaktır. Bu öğrencilerimizin de kolejlere kayıt yapabilecek olmaları, bizim için ayrıca bir mutluluk kaynağı olacaktır.

Bu yılki KGS yarışında, dershanemize devam eden ya da etmeyen tüm öğrencilerin duygularını en güzel şekilde dile getirmeleri için üç ilçedeki şampiyonlarımızı sizler için bir araya getirdik. Onların bu başarılarını ise bir basın toplantısıyla taçlandırarak hissettiğimiz mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istedik.

Bir de bu süreçte kucak dolusu teşekkürü hak edenler var: Tüm bir yıl boyunca gerek KGS, gerekse özel okulların bursluluk sınavlarında ter döken öğrencilerimizin bu günlere gelmesinde emeği bulunan başta dershane öğretmenlerimiz olmak üzere, okul öğretmenlerimize ve değerli ailelerimize teşekkür eder, bizlere bu mutluluğu yaşattıkları için kendilerine saygılarımızı sunarız.”

 

2019 KGS’DE DERECEYE GİREN ARTI EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ

1- ARHAN MEHMET KAVUKLU

KGS 1-2 Lefkoşa Birincisi – KGS 1-2 KKTC Birincisi

2- SONER KANSEL

KGS 1-2 Lefkoşa İkincisi – KGS 1-2 KKTC İkincisi

 

3- MERT BARDAK

KGS 1-2 Lefkoşa Üçüncüsü – KGS 2 KKTC Birincisi

4- NİL HANAZ

KGS 1-2 Lefkoşa Üçüncüsü – KGS 1-2 KKTC Üçüncüsü

5- ELMAZ ERYAMAN

KGS 1-2 Lefkoşa Üçüncüsü – KGS 1-2 KKTC Üçüncüsü

6- ARİF TOROSLU

KGS 1-2 Gazimağusa Birincisi – KGS 1-2 KKTC Üçüncüsü

7- SALAHİ HÜDAOĞLU

KGS 1-2 Lefkoşa Dördüncüsü – KGS 1-2 KKTC Dördüncüsü

8- DORUK GENÇ

KGS 1-2 Lefkoşa Üçüncüsü – KGS 1-2 KKTC Beşincisi

9- BARTU BAYNUROĞLU

KGS 2 Girne Birincisi – KGS 1-2 KKTC Beşincisi

10- NERMİN EVİRGEN

KGS 1-2 Lefkoşa Beşincisi – KGS 1-2 KKTC Beşincisi

11- İSMAİL ÖZER

KGS 1-2 Gazimağusa Dördüncüsü – KGS 1-2 KKTC Beşincisi

12- KRAL MEHMET DİKER

KGS 1-2 Girne Üçüncüsü – KGS 1-2 KKTC Beşincisi

 

 

 

Kavuklu: Öğretmenlerime ve aileme sonsuz teşekkürler

2019 KGS 1 ve 2 KKTC birincisi Arhan Mehmet Kavuklu, duygularını Havadis ile paylaştı. Başarısında Artı Eğitim Merkezi’nin büyük payı olduğunu kaydeden Kavuklu şunları söyledi: “KGS-1’de birinci gelmiştim; ancak KGS-2 sınavında ikinci geldim. Her iki sınavın ortalamasında ise hem Lefkoşa hem de KKTC birincisi geldim. Bu süreci birinci tamamladığım için çok mutluyum. Başarımda büyük pay sahibi olan ve iki yıldır öğrencisi olduğum Artı Eğitim Merkezine, okul öğretmenlerime ve aileme sonsuz teşekkürler.”

 

Bardak: Başarımı, planlı ve sürekli çalışmaya borçluyum

2019 KGS-2 KKTC Birincisi Mert Bardak, başarısının sırrını Havadis’e anlattı. Bardak, “KGS-2’de birinci geldiğim için çok mutluyum. Başarımı, planlı ve sürekli çalışmaya borçluyum. Bu başarımda emeği olan ve üç yıldır emeklerini hiçbir zaman benden esirgemeyen Artı Eğitim Merkezine, sınıf öğretmenim Ergün Kayacan’a ve tabii ki de aileme çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı