FutbolSpor

Kartal mı, Garga mı?


Süper Lig’de nefesleri kesen bir şampiyonluk yarışına giren Mağusa Türk Gücü ve Yenicami bu kez kozlarını Kıbrıs Kupası finalinde paylaşacaklar

FİNAL KEREM ERAN’IN: Bu akşam saat 19.00’da Girne Mete Adanır Stadı’nda Mağusa Türk Gücü ile Yenicami arasında oynanacak olan Kıbrıs Kupası finalini Kerem Eran yönetecek

 

K-Pet Süper Lig’de MTG’nin ipi göğüslediği 2018-2019 sezonunda müthiş bir şampiyonluk yarışına giren Mağusa Türk Gücü ve Yenicami takımları bu kez kozlarını Federasyon Kupası’nda yani şimdiki adı ile Kıbrıs Kupası finalinde paylaşacaklar.

Süper Lig’de şampiyonluğu Mağusa Türk Gücü’ne kaptıran Yenicami bu kez rakibini Kıbrıs Kupa’sında mağlup ederek sezonu kupa ile kapatmayı hedefleyecek. Şampiyon Mağusa Türk Gücü (MTG) ise ligin ardından Kıbrıs Kupası’nı da müzesine götürerek sezonu çifte kupa ile tamamlamayı düşünecek.
İki ezeli rakipler bir kez daha kupa finalinde bir birlerine rakip olarak bu akşam saat 19.00’da Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı karşı karşıya gelecekler.

Kerem Eran

Final Kerem Eran’ın

Mağusa Türk Gücü ile Yenicami arasında oynanacak olan Kıbrıs Kupası finalini Kerem Eran yönetecek. Eran’ın yardımcılıklarını Necmi Bulut ve Engin Akkagün yapacak

Yenicami 9, MTG 5 final kaybetti

Yenicami ve Mağusa Türk Gücü Federasyon (veya Kıbrıs) Kupası’nda birçok kez final oynarken bunlardan kaybettikleri de oldu. Yenicami kupa finallerinde 9 kez kaybederken, MTG 5 kez finalden boynu bükük ayrıldı.

Siyah-beyazlılar 1958’de Çetinkaya’ya, 1961’de Mağusa Türk Gücü’ne, 1969’da Çetinkaya’ya, 1970’de yine Çetinkaya’ya, 1978’da Doğan Türk Birliği’ne, 1981’de Gençlik Gücü’ne, 2004’de K.Kaymaklı’ya, 2014’de Lefke’ye, 2016’da bir kez daha Küçük Kaymaklı’ya finalde kaybetti.

Sarı-yeşilliler 1980’de K.Kaymaklı’ya, 1986’da yine K.Kaymaklı’ya, 2003’de Yenicami’ye, 2013’de bir kez daha Yenicami’ye, 2018’de ise Cihangir’e yenilerek kupaya ulaşamadı.

 

Kupayı Kazanan Takımlar:

Çetinkaya: 17 kez

Gönyeli: 8 kez

Küçük Kaymaklı: 7 kez

Yenicami: 7 kez

Mağusa Türk Gücü: 5 kez

Türk Ocağı: 5 kez

Lefke: 2 kez

Doğan Türk Birliği: 2 kez

Gençlik Gücü: 1 kez

Yalova: 1 kez

Binatlı: 1 kezEtiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı