FutbolSpor

“Gönyeli daha fazla küçülemez”


Futbol 1.Lig’de Akova Vuda’nın ardından sezonun başlamasına sayılı günler kala Doğancı da maddi kriz nedeniyle 1.Lig’den çekildi. Süper Lig ekiplerinden Gönyeli de ayni şekilde maddi krizle boğuşuyor

BAŞKANDAN SAMİMİ İTİRAF:

Gönyeli’de taraflı tarafsız tüm kesimin sevip manevi destek verdiği başkan Ömer Saykal ciddi bir kriz içerisinde olduklarını söyledi. Hem mali, hem de sporcu sayısı bakımından ciddi bir kaynak sorunu olduğunu belirten Başkan Saykal “bu sorunu aşmak için çalışıyoruz ancak henüz sorun çözülmedi. Gönyeli bundan daha fazla küçülemez. Lige başlamak zorundayız ve bu yüzden başlayacağız” dedi

Ahmet ÖZSOY

Futbolda 2019-2020 sezonu 5 gün sonra başlıyor ve kulüplerin bazıları büyük maddi sorunlarla boğuşuyor. 1.Lig’de Akova Vuda takımının maddi sorunlar nedeniyle bu sezon lige katılamayacağı açıklaması ve ligden çekilmesinin ardından önceki gün de bir diğer 1.Lig takımı Doğancı ayni kararı aldı.

Doğancı takımı da maddi sorun yaşadığı için lige katılmayacağını federasyona bildirdiği öğrenildi ancak lig fikstürü çekildiğinden dolayı Futbol Federasyonu’nun Akova Vuda’da olduğu gibi Doğancı’nın yerine 1.Lig’e 16’ıncı takımı almayacağı belirtildi. Buna göre 1.Lig yeni sezonda 15 takımla gerçekleşecek ve Doğancı’nın oynaması gereken maçları oynanmadan rakipleri hükmen 3-0 galip sayılacak.

Süper Lig’de benzer kriz Gönyeli’de

Akova Vuda ve Doğancı ile birlikte benzer bir kriz yaşayan diğer takım ise Süper Lig ekiplerinden Gönyeli. Geçtiğimiz sezondan kalma borçlar ve futbolcuların kulüpten ayrılması sonrası sorun yaşayan Gönyeli başkan ve yönetim oluşturma krizini atlattı ancak sorunları henüz aşamadı.

Taraflı tarafsız tüm camianın manevi destek verdiği başkan Ömer Saykal oluşturduğu ekibi ile birlikte Gönyeli’deki sorunları çözmek için uğraş verirken yönetim dışında da çalışmalar yapıyorlar. Kırmızı-beyazlıların önceki akşam gerçekleştirdiği rakı gecesinde de sadece 30 bin TL toplanabilmesi yönetimi ve camiayı hayal kırıklığına uğrattı.

Kulüp Başkanı Ömer Saykal Havadis’e yaptığı açıklamada bu sorunların gizli saklı sorunlar olmadığını ancak henüz aşılamadığını belirtti.

 

“Ciddi kaynak sorunu yaşıyoruz”

Başkan Ömer Saykal, “Sezon başlarken zaten kadroda bulunan oyuncu sayısının çok az olduğu biliniyordu. Geçen sezondan kalan 5 A takım futbolcumuz vardı bunların ikisi ilk 11’de direk oynuyordu üç tanesi dönüşümlü oynuyordu. Bazı kesimler Gönyeli küçülüyor diyor duyuyoruz ancak Gönyeli bundan daha fazla küçülemez zaten.

Pazar günleri dahil görüşmeler yapıp çalışıyoruz toplanıyoruz ve bunu sadece yönetim ile yapmıyoruz. Hem sporcu hem mali yönden ciddi kaynak sorunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu ve şöyle devam etti:

 

“Zorunlu olarak lige başlayacağız”

“Liglerin başlamasına 1 hafta kaldı. Şu anda antrenmanlara katılan yabancı kontenjanından 4 arkadaşımız var. Bunların 3’ü ile bir şekilde anlaşıp sezona başlayacağız. Lige katılmak zorundayız. Katılmazsak büyük sıkıntı yaşar Gönyeli bu yüzden elimizdeki imkanlarla lige başlayacağız.

Kaleci Kemal ile yaşadığımız sorunun da 1-2 gün içerisinde çözüleceğine inanıyorum. Ben Kemal’ın Gönyeli’ye döneceğini düşünüyorum” dedi.Başa dön tuşu