Kıbrıs

Eski eser operasyonu


Tarihi heykel ve sikkeyi satmak isterlerken marketin park yerinde suçüstü yakalandılar:

Alınan ihbar üzerine yapılan kontrolde tasarruflarında tarihi eser tespit edilip tutuklanan zanlılar Mihriye Arıca, İlyas Mustafa Kaya ve Erol Akacan tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Mehmet Bayır, 10.09.2019 tarihinde saat 11.30 dolayında Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket önünde bir polis ekibi tarafından yapılan kontrolde Cengizköy’de sakin Mihriye Arıca’nın siyah renk el çantası içinde muhafaza ettiği eski eser olduğuna inanılan bir adet 18 cm uzunluğundaki heykel ile bir adet sikkenin tespit edildiğini mahkemeye aktardı. Polis, olay mahallinde zanlı Mihriye Arıca ile birlikte bulunan zanlı Arzu Sertkaya ile konu eski eserleri satın almak için gelen zanlılar İlyas Mustafa Kaya ve Erol Akacan’ın suçüstü tespit edilip, tutuklandığını söyledi. Polis, zanlıların gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlıların ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, haftada 1 gün en yapın polis karakoluna ispatı vücutta bulunması, KKTC vatandaşı muteber 1’er kefilin 50’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. (Kamalı Haber)
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı