Güney KıbrısKıbrısManşet

Çorap söküğü gibi


Polis, Gökhan Naim cinayeti zanlılarından Zahid Masood’u Güney Kıbrıs’a kaçırma iddiasıyla tutuklanan Hüseyin Erseyis’in sorgusunun ardından, 3 yeni tutuklama yaptı.

ŞEBEKE BAĞI: Polis, cinayet ve soygunla bağlantılı tutukladığı her isimin ardından şebekenin yeni halkalarını çözüyor. Polis, cinayetin kilit ismi Zahid Masood’un kardeşi Sajid Masood’un tutuklanması ile azmettiriciye ulaşma yönünde büyük yol kattetti

PARA GÜNEYDE: Cinayetin ardından Güney Kıbrıs’a kaçan Zahid Masood’un, yanında taşıdığı çantalarda Gökhan Naim’den çalınan parayı taşıdığı üzerinde duruluyor. Havadis’e bilgi veren bir kaynak, polisin tutuklanan zanlıların sorgusunda bunu teyit etmeye çalıştığını kaydetti

TUTUKLU SAYISI 8: Hüseyin Erseyis’in sorgusu ve telefon tarafiğini takibinin ardından önceki gün tutuklanan Sajid Masood, Rana Rahem Aslam Khan ve Hasan Civelek ile tutuklu sayısı 8’e yükseldi. Polis, sırasıyla Faiz Ul Hassan, Bilal Ahmad, Ali Okan Şengül, Abubakar Fiaz’i tutuklamıştı 

Bilal Ahmad

KİLİT İSİMLER: Cinayetin kilit isimleri halen kayıp. Polis, cinayete fiilen iştirak ettiğini kamera kayıtları ile teyit ettiği Tanveer Ahmad, Azmad Ali Virk ile parayı larak Güney Kıbrıs’a kaçan Zahid Masood ile cinayette şebekeye yardımcı olan İmran Arshan’ı aramaya devam ediyor 

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da 13 Mart’ta meydana gelen Gökhan Naim cinayeti ile ilgili aranan zanlı Zayid Masood’u olay gecesi Akıncılar’dan Güney Kıbrıs’a yasadışı yollardan geçiren Hüseyin Erseyis ve olayla bağlantılı olduğu gerekçesi ile dün tutuklanan Sajid Masood, Rana Rahem Aslam KHAN ve Hasan Civelek, dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görevli Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, olayla ilgili bulguları mahkemeye aktardı.

İneci: Olay günü kullandıkları telefonu birlikte

Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, Lefkoşa’da 13 Mart 2019 tarihinde meydana gelen “Taammüden Adam Öldürme, Adam Öldürme, Silahlı Soygun, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayıcı Madde Taşıma ve Tasarrufu, Meskun mahalde ateş etme” suçlarıyla ilgili başlatılan soruşturmada kapsamında tutuklanan zanlı Abubakar Fiaz ile zanlı Sajid Masood’un olay günü kullandığı ve Girne’de dağ yoluna attığı cep telefonunu birlikte aldıklarının belirlendiğini anlattı.

Faiz Ul Hassan

“Khan, Masood’un İngiltere hattı ve Rum telefon hatlarıyla görüşme yaptı”

İneci, zanlı Rana Rahem Aslam Khan’ın ise 27 Mart 2019 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan giriş yapıp, hemen akabinde aranan zanlı Zahid Masood’un kullanımındaki İngiltere hattı ve birçok Rum telefon hattıyla görüşme yaptığının belirtti.

“Ülkeye sahte Güney Afrika pasaportuyla giriş yaptı”

Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, zanlı Rana Rahem Aslam Khan’ın ayrıca sahte Güney Afrika pasaportuyla giriş yaptığının belirlendiğini söyledi.

Faiz Ul Hassan

“Hasan Civelek ve Zahid Masood olay günü görüştü”

Feyyaz İneci, zanlı Hasan Civelek’in ise aranan Zahid Masood ile mali yönden ilişkileri olduğunun belirlendiğini ayrıca Zayid Masood’la olaydan önce görüştüklerini, olaydan sonra zanlının telefonunda Zayid Masood’a ait telefon numarası kayıtlarının ise sildiğini belirttiğini anlattı.

“Erseyis, Masood’u Güney Kıbrıs’a geçirdi”

Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, zanlı Hüseyin Erseyis’in ise olay günü ve gecesi aranmakta olan Zayid Masood ile birçok kez telefon görüşmesi yaptığının tespit edildiğini ve mahkeme emri ile tutuklanmasının ardından gönüllü ifade vererek Masood’u Güney Kıbrıs’a Akıncılar bölgesinden geçirdiğini itiraf ettiğini anımsattı.

İneci, Erseyis’in 26 Mart’ta mahkemeye çıkarılıp, aleyhinde üç günlük tutuklu emri alındıktan bir gün sonra ikinci bir gönüllü ifade verdiğini belirtti.

Hüseyin Erseyis - Hasan Civelek

“Erseyis ile Masood olay günü defalarca konuştu”

İneci, zanlı Hüseyin Erseyis’in olay günü Zayid Masood’la birçok telefon görüşmesi olduğunu kaydetti.  Cep telefonu dökümlerinin incelendiğini, alınacak ifadeler olduğunu belirten İneci, Sajid Masood, Rana Rahem Aslam Khan ve Hasan Civelek’in üç gün, Hüseyin Erseyis’in ise 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Khan: Kimseyi tanımıyorum

Mahkemede söz alan zanlı Rana Rahem Aslam Khan, “27’sinde geldim. Burada hiçkimseyi tanımıyorum” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın selameti için zanlılar Sajid Masood, Rana Rahem Aslam Khan ve Hasan Civelek’in üç gün, Hüseyin Erseyis’in ise 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Rana Rahem Aslam KhanEtiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı