KıbrısManşet

3 ayda 8 canKKTC’de 2018 yılında ülke genelinde meydana gelen trafik çarpışmalarında toplam 22 kişi yaşamını yitirirken 2019’un ilk üç ayında trafik çarpışmalarında ölen kişi sayısı dün akşam meydana gelen olay ile 8’e çıktı.

Gazimağusa-Lefkoşa ana yolunda dün gece yarısı meydana gelen trafik çarpışmasında Coşkun Özkıyıkçı ve Tuba Kılıç’ın ölümü ile ülke genelinde 2019 yılında yaşanan ölümlü trafik çarpışmalarının sayısı 8’e yükseldi.

Trafik çarpışmalarının bir türlü önüne geçilemediği KKTC’de 2018 yılında meydana gelen trafik çarpışmalarında 22 kişi ölürken 2019’un ilk ü ayında 8 kişi öldü.

Yürek yandı

Polis Basın Subaylığı’nın verdiği bilgiye göre, Coşkun Özkıyıkçı ve Tuba Kılıç’ın ölümü ile sonuçlanan trafik çarpışması, Gazimağusa-Lefkoşa anayolunun 18-20’nci kilometrelerinde Pirhan ve İnönü kavşakları arasında dün 23.55’te meydana geldi.

Lefkoşa istikametine seyreden 42 yaşındaki Coşkun Özkıyıkçı, MM 997 plakalı arabsı ile dikkatsizlik sonucu yolun sağından ve orta refüjden yoldan çıkıp karşı şeride girdi. MM 997 plakalı araba, Lefkoşa’dan Gazimağusa istikametine giden 33 yaşındaki Mehmet Yaba’nın kullandığı KS 576 plakalı arabaya çarptı.

Coşkun Özkıyıkcı ve araçta yolcu olan 34 yaşındaki Tuba Kılıç, çarpışma sonucu aldığı yaralara dayanamadı, olay yerinde hayatını kaybetti.

Dualar İpek ve Mehmet için

Çarpışmada yaralanan 32 yaşındaki İpek Özyaşamış, ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve yoğun bakım servisinde müşahede altına alındı. Mehmet Yaba ise ambulansla önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne, tedavisinin ardından da Yakın Doğu Hastanesi’ne sevk edildi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı