KıbrısManşet

Bisiklet hırsızı otelde tutuklandı


Girne’de, Kemal Tuccaroğlu’na ait evin garajında bulunan 12 bin TL değerindeki bisikleti çalan Dariusz Pawek Drzewiecki, incelenen kamera görüntüleri sonucu Karaoğlanoğlu’nda bir otelde yakalandı

Evrim KAMALI

Girne’de “Mülke Tecavüz” ve “hırsızlık” suçlarından tutuklanan zanlı Dariusz Pawek Drzewiecki dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren Polis memuru Adnan Kardeşler, olayla ilgili bulguları aktardı.

Kardeşler huzurda bulunan zanlı Dariusz Pawek Drzewiecki’nin, 25 Şubat 2020 tarihinde Karaoğlanoğlunda meydana gelen “Sirkat ve Mülke Tecavüz” suçlarından tutuklandığını söyledi.

Polis memuru Adnan Kardeşler, zanlının, 25 Şubat 2020 tarihinde saat 15.00 sıralarında Kemal Tuccaroğlu’na ait evin Kuzey kısmında bulunan garaj içerisindeki bir adet 12,000 TL değerindeki bisikleti çaldığını belirtti.

Polis memuru Adnan Kardeşler, yapılan şikayet üzerine incelenen kamera görüntülerinden zanlının Karaoğlanoğlu bölgesinde faaliyet gösteren bir hotelde tespit edildiğini, çalınan bisikletin ise hotelin restoran kısmında bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Adnan Kardeşler zanlının gönüllü ifade verdiğini İfadesinde bisikletin kullanılmadığını düşündüğü için aldığını beyan ettiğini söyledi.

Polis zanlının vermiş olduğu ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağını belirterek ilk etapta 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Gökhan Asafoğulları zanlının soruşturma maksatlı 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı