“Beyaz tenlileri severim” deyip, okşadı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Eylül 25, 2023
KıbrısManşet

“Beyaz tenlileri severim” deyip, okşadı

Nadire BAHADİ

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]Y[/dropcap]eni Boğaziçi köyü kavşağında otostop çeken Belarus uyruklu genç kadını gideceği yere götürmek bahanesi ile aracına alarak cinsel saldırıda bulunan zanlı Ufuk Öz tutuklandı. Mağusa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarılan zanlı Öz, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı


“Beyaz tenlileri severim” deyip, okşadı

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Şükrü Hafız, mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Ufuk Öz’ün 19 Mayıs tarihinde Yeni Boğaziçi köyü kavşağındaki Eyva çemberinde otostop çeken Belarus uyruklu genç kadını gideceği yere götürmek bahanesi ile aracına aldığını söyledi. Hafız, zanlı Öz’ün aracı ile seyir halindeyken yabancı uyruklu kadına “Ne kadar güzelsin. Ben beyaz tenlileri çok severim” dediğini söyleyen Hafız, zanlının daha sonra birçok kez genç kadının omzunu ve bacaklarını okşamak sureti ile cinsel saldırıda bulunduğunu açıkladı. Zanlının poliste verdiği gönüllü ifadesinde işlediği suçu itiraf ettiğini ve suçunu kabul ettiğini belirten Hafız, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek Ufuk Öz’ün teminata bağlanmasını talep etti.

Tutuksuz yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, zanlı Ufuk Öz’ün işlemiş olduğu suçun ciddi bir suç olduğunu ve zanlı hakkında ithamı destekleyen bir ifadenin bulunduğunu söyledi. Zanlının suçunu kabul etmesinin de göz önünde bulundurulduğunda mahkum olma ihtimalinin bulunduğunu söyleyen Hacımulla, Ufuk Öz’ün yargılanma sürecinde mahkemede hazır bulunmasını temin etmek maksadı ile teminata bağlanmasını uygun buldu. Zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayan yargıç Hacımulla, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerinin polise teslim edilmesi yönünde talimat verdi. Zanlı, KKTC vatandaşı 2 kefilin imzaladığı 50’şer bin TL’lik kefalet senedi ile serbest kaldı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar