DAÜ de kumdan heykel festivali ve yarışması yapıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mayıs 30, 2024
EğitimKıbrıs

DAÜ de kumdan heykel festivali ve yarışması yapıldı

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]H[/dropcap]er yıl geleneksel olarak yapılan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi  Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü ve DAÜ Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen “DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması’nın 10. DAÜ Deniz Tesisleri’nde (Beach Club) gerçekleştirildi. Günde DAÜ dans kulübü ve dans severler gösteri de yaptılar ve ilgi ile izlendiler.

Artık gelenekselleşen ve Kıbrıs halkının sabırsızlıkla beklediği bu etkinliğe ilgi duyan herkes gruplar oluşturarak katıldılar. Özellikle adadaki tüm üniversitelerde okuyan öğrencilerin katılımı ile bu etkinlik daha da zenginleşti. DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması, doğal güzellikleri ve tarihi mimari yapılarıyla zengin bir kültüre sahip Gazimağusa şehrinde, katılımcılara hayallerindeki heykelleri günübirlik bile olsa tasarlama ve uygulama şansı verdi.


Etkinliğin temel hedefi dünyanın birçok ülkesinde yapılan bu türden festivalleri ülkemizde de devam ettirmek ve ülkemizin doğal güzelliklerinden faydalanarak alternatif aktiviteler yaratmaktır.

DAÜ de kumdan heykel festivali ve yarişmasi yapıldı (3)

“Kumdan Heykel Festivali”
sonuncunda yedi jüri üyesinin değerlendirmesiyle en iyi beş gruba plaketleri verildi. Yarışmaya 55 grup katıldı. Birbirinden muhteşem kum heykeller yaratan katılımcılar arasında dereceye
girenler ise şöyle sıralandı.

CASTEL eseri ile DREAM TEAM, CROCODİLE eseri ile YENİ UMUTLAR, ELEPHAND eseri ile TRAKAT ÜL TAHRİBAT, OCTOBUS eseri ile AHTABOJİ ve THE BİG GORİL eseri ile GORİLLAS ekipleri dereceye giren takımlar oldu.

DAÜ de kumdan heykel festivali ve yarişmasi yapıldı (2)

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar