KıbrısManşet

Belediyeye siyah çelenk


Gönyeli Belediye Bulvarı esnafı, işlerin artma beklentisinde oldukları 30 Ağustos’ta bulvarda asfaltlama çalışması yapılmasına kızdı 

Kardelen GÖKSU

Gönyeli Belediye Bulvarı esnafı özellikle resmi tatillerde daha fazla satış yaptıkları ve Belediyenin asfalt yenileme çalışması yapma adına yolu kapatmasının, satışlarını olumsuz etkileyeceği gerekçesiyle eyleme gitti, bulvar boyunca yürüyüp Belediye’nin kapısına siyah çelenk bıraktılar. Eylemi gerçekleştirdikten sonra bölgeden sorunsuz bir şekilde ayrıldılar. Önceden bölge esnafıyla toplantı yapılarak haber verilmesi gerektiğini savunan esnaf,  “İçinde bulunduğumuz eylemin amacı asla taşkınlık ve saygısızlık yapmak değil, tek amacımız sesimizi duyurup bizimle birlikte iş birliği yapılmalarını sağlamak” diyerek konuştu.

Beliz Hürsöz: Tek derdimiz ekmek paramız

“Gönyeli Belediye Bulvarı esnafı olarak toplanma amacımız bu yolda yapılan herhangi bir faaliyetin bize danışılmadan yapılması ve bu çalışmaların her seferinde bizleri daha da mağdur etmesiydi. Bu yola mağaza açarken hepimizin tek bir sebebi vardı, bu yolda hiçbir trafik sorunun olmaması ve hiçbir park problemi yaşamayacak olmamız. Sayın Başkanımızın bize her zaman söylediği bu caddeyi bir alışveriş caddesine çevireceğiydi, fakat yapılan her hamle bunu daha da köreltti ve kötü bir duruma getirdi. Bizlerin tek amacı Belediyenin bundan sonra yapacağı hamlelerde bizimle birlikte olması ve bizi daha fazla mağdur etmemesidir. Söylemek isterim ki kişisel hiçbir sorunumuz yoktur, tek derdimiz ekmek paramız. Bu yolda da adımlarımıza karşılık verilmediği ve bizimle birlikte iş birliği yapılmadığı sürece devam edeceğiz.”

Tülin Hamidi: Esnafı hiçe saydılar

“Bizler mağazalar olarak buradayız. Bizim yapmak istediğimiz eylemde taşkınlık ve saygısızlık mevcut değil, tamamıyla yapılacak olan yol çalışmasının bize önceden bildirilmesini ve bizimle birlikte ortak bir karara varılması gerektiğini savunduğumuz için buradayız. Bizim en çok çalışabileceğimiz zamanlar tatil zamanlarıdır, bu zamanları göz önünde bulundurmadan çok geç bir vakitte bir bildiri verdiler daha önceden bildirseydiler eğer herkes önceden tedbirini alırdı. Buna karşılık bizlerde eylem yapma ve sesimizi duyurma kararı aldık. Buradaki esnafı hiçe sayarak bir karar aldılar.”

Fatih Zorlu: Amacımız sesimizi duyurmak

“Bizlerin amacı sesimizi duyurabilmek, bizlere danışılmadan, görüşlerimizi almadan bir daha iş yapılmamasını sağlamaktır. Ne zaman bunu anlarlarsa bizde o zaman eylemimizden vazgeçeceğiz. Kimse bizim görüşlerimizi almadı, ortak bir paydada buluşmak isteyen kimse yok.”

Çiğdem Özsoy: Umarım daha güzel günler görürüz

“Bulunduğumuz cadde en başından beri alışveriş caddesi olarak, çok güzel bir noktaya ulaşacak dendi. Bütün çalışmalarının bu yönde olacağını söylediler. Bizlerde bunları bilerek bu caddeye geldik. Cadde için yapılan bu çalışmalar iyi fakat bizlere sorulmadan başlatılan çalışmalardan çok fazla etkilenmekteyiz. Umarım daha güzel günler görürüz ve bundan sonra uzlaşmadan uzak tutumlarla karşılaşmayız.”

Seval Niyazi Özselim: Esnafında fikri alınmalı

“Bu eylemi yapma amacımız, Belediyenin esnafı da ilgilendirecek olan pozitif veya negatif kararlar alırken, esnafında fikrini almasıdır. Kesinlikle yapılacak işe köstek olmak istemiyoruz fakat yapılacak işin en doğru zamanda ve herksi en az etkileyecek şekilde yapılmasını istiyoruz.”

Fatma Kurşunoğlu: Fikrimiz alınmalıydı

“Belediye Başkanımıza bize uyguladığı yaptım oldu projesi değil de, daha önceki konularda da yanımızda bulunduğu gibi bu durumda da yanımızda olup öncelikle biz esnaflarla konuşup fikir almalıydı ve ona göre uygun bir tarih seçilerek uygulamaya geçirilmeliydi.”


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı