KıbrısManşet

Başsavcı yardımcısı oylamaya ambulansla gitti
Yüksek Savcılar Kurulu, Başsavcı Yardımcı Muavinliğine 5 oyla Kıdemli Savcı Sarper Altıncık’ı seçti. Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede bulunan Başsavcı Yardımcısı Ergül Kızılokgil, ambulansla başsavcılığa giderek oyunu kullandı

Devrim DEMİR

Başsavcı Aşkan İlgen’in emekliye ayrılmasının ardından, uzun ve sancılı bir süreç yaşayan Savcılar Yüksek Kurulu, dün bir süre önce münhal açılan Başsavcı Yardımcı Muavinini seçmek için bir araya geldi.
Kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede bulunan  Başsavcı Yardımcısı Ergül Kızılokgil, Başsavcılıktaki toplantıya ambulansla götürüldü.Toplantı yarım saat sürdü

Yaklaşık yarım saat süren toplantı ve oylamanın ardından, Kıdemli Savcı Sarper Altıncık 5 oyla Başsavcı Yardımcı Muavini oldu.

Kurul dünkü toplantısında Kıdemli Savcı münhallarını da sonuçlandırdı. Aliye Özçınar, Emine Tayfunsel ve Cemaliye Usanmaz Kıdemli Savcılığa atandı.

Başsavcı Yardımcı Muavinliği için Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Kıdemli Savcı Sarper Altıncık başvurmuştu.

Başsavcı münhalına çıkıldı

Dün gerçekleşen seçimin ardından gözler daha önce kapatılan Başsavcılık münhalına çevrildi.

Kızılokgil ambulansla geldi

Başsavcılık münhalı için başvuran ve adaylığını daha sonra geri çeken Başsavcı Yardımcısı Ergül Kızılokgil, hastanede süren tedavisi tamamlanmadığı için oyunu kullanmak üzere Başsavcılığa ambulansla götürüldü.

Kızılokgil, hemşire eşliğinde Başsavcılığa giderek Yüksek Savcılar Kurulu huzurunda oyunu kullandı.

Oylamanın tamamlanmasının ardından, Kızılokgil ambulansa bindirilerek tedavi gördüğü hastaneye geri döndü.

Başa dön tuşu