Adıyaman'da önce Lale şimdi de Anıl kurtarıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
KıbrısManşet

Adıyaman’da önce Lale şimdi de Anıl kurtarıldı

Adıyaman'da enkaz altında bulunan anıl zeybek ve lale sivil savunma ekipleri tarafından kurtarıldı

Sivil Savunma ekipleri Adıyaman’da İsias otel enkaz bölgesinde önce 4 yaşındaki Lale’yi ardından da 23 yaşındaki Anıl Zeybek’i kurtardı.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ekibinin otelde yürüttüğü çalışmalarda canlı çıkarılan ilk kişi olan Türkiye vatandaşı 23 yaşındaki Anıl Zeybek, otelde kalan turist rehberi heyetinde yer alıyordu.

Ekip dünden beri enkazda yürüttüğü çalışmalarda otelde kalan diğer müşterilerden 12 tanesinin cesedine  ulaşmıştı.


Sivil Savunma tarafından yapılan açıklama şöyle:

Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’nın 47 kişiden oluşan Arama-Kurtarma personeli, beraberinde götürdükleri teknik malzeme desteğiyle Adıyaman’da KKTC’li öğrencilerin göçük altında bulunduğu İsias Otel enkaz alanındaki arama-kurtarma faaliyetlerine aralıksız olarak tüm gücüyle devam etmektedir.

Ekibimiz bu çalışmalara aralıksız olarak devam ederken kendilerine gelen yardım çağrılarına da yetişmek için insan üstü gayret sarf etmektedir.

Ekiplerimiz tarafından saat 23:15 civarında Isias Otel enkazından 23 yaşındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Anıl Zeybek isimli şahıs yaralı olarak kurtarılmıştır.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ekibi dün ve bugün yaptığı arama-kurtarma çalışmalarında enkaz altında kalan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti öğrenci kafilesine henüz ulaşamamıştır.

Ekibimiz tarafından öğrencilerimize ulaşmak için olumsuz hava koşullarına rağmen 24 saat aralıksız olarak çalışmalarımız devam etmektedir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
2
Hahaha
Üzüldüm
1
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
1
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar