KıbrısManşet

137 gr bonzai, 56 adet extacy hap ele geçirildi

Gamze PİR BAYKUR

 Mağusa’da alınan bir ihbar üzerine Erdoğan Karakaya’nın evine operasyon düzenleyen Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri 137 gr sentetik cannabionoid ile 56 adet extacy hap ele geçirdi. Mesele ile ilgili olarak Erdoğan Karakaya ve Emine Akçam “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan tutuklanarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Karakaya ve Akçam aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Emine Akçam

Tavan arasında ve damda bulundu…

Soruşturmayı yürüten polis memuru, önceki gün alınan bir bilgide zanlı Erdoğan Karakaya’nın tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi.

Aynı gün zanlı Karakaya’nın kaldığı eve gidildiğini ifade eden polis memuru, evde zanlı Erdoğan Karakaya ile Emine Akçam’ın tespit edilerek alıkonulduğunu belirtti.

Evde yapılan aramada yatak odasında üzerinde sentetik cannabionoid kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi bulunduğunu belirten polis memuru, evin tavan arasında plastik kavanoz içerisinde 12 gr sentetik cannabionoid ve yine aynı kavanoz içerisinde 56 adet Extacy hap bulunduğunu açıkladı. Tahkikat memuru, devam eden aramada dam üzerinde ise 125 gr sentetik cannabionoid bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ifade eden polis memuru, zanlı Karakaya ile Akçam’ın 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Erdoğan Karakaya ile Emine Akçam’ın soruşturma maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı