Kıbrıs

Bet ofisin paralarını, bette harcadı

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da faaliyet gösteren bir bet ofisinde çalışan ve iş yerine ait 22 bin 500 TL parayı alarak bette harcayan Kırgızistan uyruklu zanlı Zhoomart Bolotbek Uulu dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Zanlı Uulu, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

22 bin 500 TL’yi futbol maçlarına yatırdı

Soruşturmayı yürüten polis memuru, zanlı Zhoomart Bolotbek Uulu’nun 11 Ağustos-26 Aralık 2018 tarihleri arasında, çalıştığı bet ofisine ait toplam 22 bin 500 TL’yi iş yerinin Tuzla ve İskele şubelerine götürmek amacıyla muhasebeden aldığını ancak bu parayı bet ofisinde futbol maçlarına yatırdığını belirtti.

Polis memuru, zanlının parayı çaldığını açıkladı. Mesele ile ilgili yürütülen soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının bu aşamada soruşturmaya etki etme olasılığının bulunmadığını ifade ederek, uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Tutuksuz yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Zhoomart Bolotbek Uulu’nun, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC’den çıkışını yasakladı.

Mahkeme, zanlının 6 bin TL nakdi teminat ödemesine, 1 KKTC vatandaşının 75 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve zanlının haftada 2 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı