KıbrısManşet

Borç senetleri bulundu

Üniversite öğrencisi Ulaş Özge’yi kaçırarak tehditle 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanan Medet Gürkan hakkındaki soruşturma sürüyor

 

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da üniversite öğrencisi olan Ulaş Özge’yi kaçırıp, tehditle toplamda 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanan Medet Gürkan, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis memuru Şükrü Ömürlü, zanlı Medet Gürkan’ın 9 Ocak’ta, saat 10.15 sıralarında, 07 FSR 82 plakalı araba ile Lefkoşa’da bir üniversitede, öğrenci olan Ulaş Özge ile kampüs içerisinde buluşup, beraberinde bulunan Burak Demir ve Arfur Rahman Sajjadur Rahman ile birlikte, Ulaş Özge’nin araca binmesini sağladıktan sonra, Taşkent köyünün kuzeyinde bulunan dağlık alana götürerek, Özge’yi alıkoyup, 15 Ocak 2019 tarihli iki adet Yunus Emre isimli soy ismi tespit edilemeyen bir kişiye ödemesi gereken her birine 25.000 Euro’luk borç senedi imzalattığını kaydetti.

Ömürlü, olay mahallinde hatalı olduğu için yırtıp, atılan üç borç senedinin de bulunarak, emare alındığını belirtti.

Ömürlü,  aynı tarihte zanlı Medet Gürkan’ın tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Ömürlü, zanlının gönüllü ifade vererek, şikayetciyi dağa götürdüğünü, borcu için konuşacağını itiraf ettiğini ancak borç senedi imzalattığını kabul etmediğini anlattı. Mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve halen aranmakta olan üç kişi olduğuna değinen Ömürlü, zanlının verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi için zanlının 7 gün sure ile poliste tutuklu kalmasını talep etti. Zanlının avukatı Kerim Altanhan, müvekkilinin ifadesinin baskı ile alındığını ileri sürerek, doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı