KıbrısManşet

1 yıldır cezaevinde bekliyor

Yenişehir ışıklarında geçen yıl karşıya geçmeye çalışan 4 kişiye arabasıyla çarparak, birinin ölümüne neden olan Gizem Galipoğluları’nın davasında karar bugün okunacak

Devrim DEMİR

Lefkoşa Yenişehir ışıklarında 2017 yılı Ekim ayında yolun karşı tarafına geçmek için bekleyen 4 kişiye arabasıyla çarparak birinin ölümüne neden olan Gizem Galipoğluları davasında karar bugün açıklanıyor.

Feci çarpışmada, yaya olarak yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan Abdal Rahman Murad, can verirken, aynı çarpışmada üniversite öğrencileri Maen Al Soboh ile Rami Khaldoon Ragheb de ağır yaralanmıştı.

Çarpışmanın ardından tutuklanan Galipoğluları, soruşturmanın tamamlanmasının ardından, 2017 yılı Kasım ayında ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.

Polis,  Gizem Galipoğluları aleyhinde “insan öldürme” dahil 9 ayrı dava getirmişti.

“İnsan öldürme” hariç 8 davayı kabul etti

Galipoğluları yargılandığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “insan öldürme” hariç, “tedbirsizlik ve dikkatsizlik yüzünden ölüme neden olma”, “dikkatsiz sürüş”, “İnsan hayatını tehlikeye koyabilecek şekilde araç sürmek”, “acele ile halka tehlike teşkil edecek şekilde araç sürmek”, “alkollü içki tesiri altında araç kullanmak”, “yol içerisinde bulunan trafik ışıklarına riayet etmeme”, “dört yol kavşağına yaklaşınca süratini indirmeme” ve “dörtyol kavşağında araç geçmek” suçlarını kabul etti.

Olay nasıl olmuştu?

Yenişehir ışıklarında Gizem Galipoğluları’nın kullandığı ME 766 plakalı araç ile kırmızı ışıkta durmayarak, o sırada yolun karşısına yaya olarak geçmek için bekleyen Abdal Rahman Murad, Maen Al Soboh ile Rami Khaldoon Ragheb’e çarpmıştı.

Çarpma sonucu Abdal Rahman Murad hayatını kaybetmişti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı