KıbrısManşet

Hırsızlıktan beraat etti ancak ülkesine gönderilecek


Hırsızlık suçlamasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılan Muhammad İjaz’ın hırsızlık yapmadığı ancak 3 yıldır KKTC’de kaçak olduğu ortaya çıktı

Devrim DEMİR

Lapta’da 15 Ekim tarihinde hırsızlık suçlaması ile tutuklanan ve yapılan kimlik kontrolünde ülkede 2015 yılından bu yana kaçak olduğu ortaya çıkan Muhammad İjaz, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargılanarak 10 gün hapse mahkûm edildi.

Yargıç Meltem Dündar, huzurunda görüşülen davada, “kiracı tarafından sirkat” ve “KKTC’de yetkili makamlardan izinsiz ikamet” suçlarından yargılanan İjaz, “kiracı tarafından sirkat” suçundan beraat etti.

Hırsızlık suçundan beraat etti

Karşıyaka köyünde 15 Ekim tarihinde polise yapılan ihbar sonucu kiracı olarak kaldığı evde hırsızlık yaptığı iddiasıyla tutuklanan ve yapılan sorgulamada, 2015 yılından bu yana ülkede kaçak olduğu tespit edilen Muhammad İjaz soruşturma amaçlı 6 gün poliste tutuklu kalmıştı.

Yapılan soruşturmada, İjaz’ın hırsızlık yapmadığı ortaya çıktı.

Ülkeden ihraç ediliyor

Yargıç Meltem Dündar, Muhammad İjaz’ın ülkeye turist vizesi ile geldiğini ve 2015 yılından bu yana ülkede kaçak olarak kaldığına dikkati çekti.

İjaz’ın iki ayrı suçtan yargılandığını, “kiracı tarafından sirkat” suçunun ispat edilemediğini kaydeden Dündar, İjaz’ın muhaceret yasasına aykırı davranışta bulunduğunu belirterek 3 yıldır ülkede izinsiz olarak kaldığını belirtti.

Dündar, İjaz’ın “KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçundan 10 gün hapse mahkûm edildiğini belirterek, mahkûmiyetinin ardından ülkeden ihraç edilmesine karar verdi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı