18 gün sonra yakalandılar

3 Temmuz 2013 Çarşamba | 08:56
18 gün sonra yakalandılar
Kıbrıs Town Houses

Nadire KRAŞLIOĞLU

Mağusa’da 13 Haziran tarihinde bir alışveriş merkezinde ayakkabı deneyen ve cüzdanını ayakkabı kutusu üzerine bırakan Nijeryalı bir şahsın cüzdanını sirkat ettikleri gerekçesi ile tespit edilerek gözaltına alınan Murat Özbayır ve Umut Denizsev dün mahkemeye çıkarıldı. Özbayır ve Denizsev teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Soruşturma tamamlandı
Mahkemede ifade veren polis memuru Salih Minifoğlu, zanlı Murat Özbayır ve Umut Denizsev’in 13 Haziran 2013 tarihinde Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinde ayakkabı kutuları üzerinde duran Nijerya uyruklu bir şahsa ait 550 dolar ve 450 TL nakit para ile cüzdanı sirkat ettiklerini açıkladı. Zanlıların 1 Temmuz tarihinde tespit edilerek tutuklandığını ifade eden Minifoğlu, konu ile ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Serbest bırakıldılar
Mahkeme zanlı Murat Özbayır ve Umut Denizsev’in ilk nazarda suçla bağlantıları olabileceği hususunda bulgu yaparak yargılanıncaya dek KKTC dışına çıkmalarını yasaklayıp pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir verdi. Mahkemenin uygun gördüğü KKTC vatandaşı bir kefilin imzalayacağı 10 bin TL’lik kefalet senedi şartını yerine getiren zanlılar serbest bırakıldı.