KıbrısManşet

Yolcu’nun tedavisi sürüyor


Girne’de 4 Nisan’da çıkan kavgada Semir Yolcu’yu döverek gözünden ağır yaralanmasına neden olan güvenlik görevlisi Mustafa Hannihak ile 17 yaşındaki E.Ö. önceki gün tutuklandı

Evrim KAMALI

Girne’de bir eğlence mekanında çıkan kavgada Semir Yolcu’yu döverek gözünden ağır yaralanmasına neden olan güvenlik görevlisi Mustafa Hannihak ile 17 yaşındaki E.Ö. “Ciddi darp, tecavüz-i alet taşıma” suçlarından tutuklanarak dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, 4 Nisan tarihinde 04.00 sıralarında Girne’de faaliyet gösteren bir eğlence mekanında güvenlik görevlisi olan Mustafa Hannihak’ın görevli valelerle tartıştığı gerekçesi ile Girne’de sakin Semir Yolcu’nun yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine yumruk atıp, ciddi dövdüğünü söyledi.

Yanaroğlu, o esnada mekân önünde duran 17 yaşındaki E.Ö.’nün üstünde taşıdığı 50 santim uzunluğundaki demirden mamul copu Semir’in yüzüne vurduğunu açıkladı.

Yanaroğlu, Semir’in sağ gözünden yaralandığını, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne kaldırıldığını belirterek, göz hastalıkları servisinde müşahede altına alındığını ifade etti.

Polis, olayla ilgili aranan kişilerin 6 Nisan’da tespit edildiklerini belirtti.

Yaralının tedavisinin sürdüğünü, alınacak ifadeler olduğunu ve incelenecek kamera görüntüleri bulunduğunu kaydeden polis, 3 gün süre ile tutukluluk talep etti.

Mahkeme talebi kabul etti.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı