“Yenicami bizi düşünsün” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Spor

“Yenicami bizi düşünsün”

“Yenicami bizi düşünsün”

 

Süper Lig’de bu hafta sonu şampiyonluk adaylarından Yenicami ile karşılaşacak olan Lapta, bu maçın hazırlıklarını sürdürürken, teknik direktör Hüseyin Cantürk sezona sıkıntılı başlayan Yenicami’nin, ilk devrede Lapta’yı 2-1 yenerek çıkışa geçtiğini hatırlatarak, şimdi de kendilerinin Yenicami’yi yenerek bir seri yakalamak istediklerini dile getirdi


Cantürk geçtiğimiz hafta oynadıkları Gençlik Gücü maçı ile ilgilide açıklamada bulunurken, GG karşısında galibiyeti sağlayacak pozisyonları yakaladıklarını, ancak skora yansıtamadıklarını belirterek, tek tesellilerinin bire bir rakipleri olan Gençlik Gücü ile aralarındaki dört puanlık farkı korumak olduğunu söyledi

Coşkun KUTAY

Telsim Süper Ligi’nin ilk devresini 16 puanla onuncu sırada tamamlayan ve ikinci devrenin ilk haftasında Çetinkaya ile karşılaşan Girne bölgesi takımlarından Lapta, bu hafta evinde ağırlayacağı bir diğer şampiyonluk adayı Yenicami ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Hüseyin Cantürk nezaretinde, yardımcısı Tugay Atiker’in dün yaptırdığı antrenmanla sürdürdü.
Çalışma sonrasında, geçtiğimiz hafta deplasmanda oynadıkları Gençlik Gücü karşılaşmasına kısaca değinen Cantürk, bu hafta kendileri kadar, zirve mücadelesini de önemli ölçüde ilgilendiren Yenicami mücadelesi ile Havadis’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Puan farkını korudukGG maçına, aradaki dört puanlık farkın yarattığı avantaja mukabil olası bir mağlubiyetin aradaki farkı ortadan kaldıracağının ve bu durumun da takım üzerinde telafisi zor olumsuz ortam yaratacağının bilinci içerisinde çıktıklarını söyleyen Cantürk, hedeflerinin galibiyet olmasına rağmen, yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerini ve bu nedenle de bir puana razı olmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. Cantürk yine de, GG ile aralarındaki dört puanlık farkı korumuş olmanın “tesellisini” yaşadıklarını ifade etti.

“Yenicami’yi yenerek seri yakalamak istiyoruz”
Cantürk konuşmasının devamında, zirveye oynayanların yanı sıra, play-out sıkıntısı çekmeden ligi tamamlamak isteyen takımları önemli ölçüde ilgilendiren Yenicami karşılaşmasına değindi. Telsim Süper Ligi’nde zirve yarışı yapanların dışında kalan takımların bire bir rakipleri ve bunlar arasındaki mücadelelerin ise, telafisi olmayan, altı puanlık ve kazanılması zorunlu karşılaşmalar olduğunu dile getiren Cantürk,  şampiyonluğa oynayan takımlara karşı elde edilen başarının takıma, artı puan ve motivasyon olarak geri döndüğünü belirtti. Başlangıçta sıkıntılı günler geçiren Yenicami’nin, Lapta’yı 2-1 yenerek yükselişe geçtiğini hatırlatan Cantürk, şimdi de kendilerinin Yenicami’yi yenerek “seri” yakalamak istediklerini dile getirdi. Ve “Yenicami’den çekinmiyoruz. Onun için Yenicami bizi düşünsün” dedi.
Konuşmasının sonunda; “taraftara da” seslenen Cantürk, 12. adam konumunda olan taraftarların, her zaman olduğu gibi bu karşılaşmada da kendilerini yalnız bırakmamalarını ve şartlar ne olursa olsun müsabaka sonuna kadar oyuncuları centilmence desteklemelerini istedi. Özellikle genç oyuncuların bundan önemli ölçüde etkilendiğini ve dolayısı ile oyuna daha fazla motive olduğunu belirten Cantürk, Dennis’in dört sarı kart cezalısı olması nedeniyle oynamayacağını, ancak taraftar desteği ile coşan oyuncuların bu önemli açığı kapatacağına olan inancını vurguladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar