Cahit doludizgin ilerliyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024

Cahit doludizgin ilerliyor

 

Ülkemiz ve Lefkoşa Belediye Orkestrası müzisyenlerinden Cahit Kutrafalı, geçtiğimiz günlerde Andrew Gouche, Jimmy Haslip, Norm Stockton, Robert Bubby Lewis gibi dünyaca ünlü basgitaristlerinin de aralarında bulunduğu Michael Tobias Design-MTD basgitarlarının resmi artisti oldu. Kutrafalı, firmanın ürettiği basgitarların dünya genelinde tanıtımını yapabilecek lisanslı müzisyenleri arasına girdi.


Daha önce yurt içinde ve yurt dışında önemli müzisyenlerle farklı festivallerde sahne alan Cahit Kutrafalı, gerçekleşen bu olayın ülkenin tanıtımı ve bu ülkede yaşayan müzisyenler için çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

Dünyaca ünlü bir enstrüman yapımcısının kendisine böyle bir olanak sağlamasından dolayı çok mutlu olduğunu da belirten sanatçı, izolasyonlar altında olan bir ülkenin müzisyeni olarak dünya genelinde tanınan bir markanın artisti olmanın bu ülkede müzik yapan tüm müzisyenler adına çok motive edici bir hadise olduğunu söyledi.

Kendi ismini dünyaca ünlü basgitaristlerin arasında görmenin müziğe başladığı günden beri hedeflerinden biri olduğunu söyleyen sanatçı, bundan sonra üzerine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmalarına devam edeceğini de ekledi. İsteyenler www.mtdbass.com/cahit-kutrafali adresinden Cahit Kutrafalı’ya ait olan artist sayfasına ulaşılabilir.

Michael Tobias kimdir?
Amerikalı dünyaca ünlü Luthier Michael Tobias, gitar yapımına 1974’te başladı. Daha önce dünya çapında hepimizin bildiği birçok gitar markasının atölyesinde “Master Luthier” olarak çalışan usta ilk basgitar üretimini 1978 yılında gerçekleştirdi. 1992 yılına kadar sahibi olduğu “Tobias” markasını Gibson firmasına sattıktan sonra 1993 yılında yepyeni bir konseptle “MTD” (Michael Tobias Design) markasını oluşturdu ve halen New York, Kingston’da bu marka adı altında % 100 el yapımı olan ve dünyaca ünlü birçok basgitaristin kullandığı MTD USA basgitarlarını üretmektedir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar