Olmaz böyle kaza - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Kıbrıs

Olmaz böyle kaza

Olmaz böyle kaza

 

Gazimağusa’da dün meydana gelen kazada 80 yaşındaki araç sürücüsü Orhan Hürbaş, U dönüşü yapmak isterken fren yerine gaza basınca 88 yaşındaki Osman Gürbağ’ı ezdi. Ağır yaralanan Osman dede Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı


Gazimağusa’ da Maraş bölgesinde, Belça Süpermarket’in önünde dün saat 16.00 sıralarında meydana gelen kazada Orhan Hürbaş (80) yönetimindeki JV 282 plakalı aracın çarptığı bisiklet sürücüsü Osman Gürbağ (88) ağır yaralandı, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaşlı adam çekilen tomografinin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Ağır yaralanan Osman Gürbağ, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün akşam saat 20.30 sıralarında yaşama veda etti. 

Fren yerine gaza basınca olan oldu
Kaza, Orhan Hürbaş (80) yönetimindeki JV 282 plakalı aracın, Gazimağusa’da, Maraş bölgesinde bulunan Belça Süpermarket önünde U dönüşü yapmaya çalışırken fren yerine gaza basması ile meydana geldi. Önce yolun solunda park halinde bulunan Mercedes marka araca çarpan Orhan Hürbaş daha sonrada o esnada bisikleti ile beraber Belça’nın önünden geçmekte olan Osman Gürbağ’a çarptı.

Osman dede yaşama veda etti…Çarpmanın etkisi ile aldığı darbeler ile ağır yaralanan 88 yaşındaki yaşlı adam ambulans ile önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne ardından da Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği, ayrıca kaburga ve göğüs kemiklerinde kırıklar olduğu, öğrenilen Osman dede yapılan müdahalelere rağmen hayata tutunamadı. Dün gece saat 20.30 sıralarında yaşama veda etti.

Orhan dede de yaralı…
Araç sürücüsü Orhan Hürbaş’ın da hava yastığı ve emniyet kemerine bağlı olarak göğüs ağrısı şikayeti olduğu öğrenildi. Hürbaş’ın, hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanması bekleniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar