KıbrısManşet

Yakarak öldürdülerMağusa’da alacak verecek meselesi olduğu düşünülen kundaklama olayı suçsuz bir kişinin ölümüyle sonuçlandı. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler Mağusa’da bir barı kundakladı, barda bulunan 66 yaşındaki Alirıza Rasekh Foumani yanarak can verdi

FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ: Gazimağusa’da alacak verecek meselesi yüzünden Big Boss isimli bar kundaklandı. Bar işletmecilerden biri olan Sahap Eisapour’un dayısı olduğu öğrenilen İran uyruklu 66 yaşındaki Alirıza Rasekh Foumani feci şekilde yanarak yaşamını kaybetti

 CANLARINI ZOR KURTARDILAR: Yanan iş yerinin üzerinde bulunan binada yaşayanlar ise olay anında uykudaydı. Dumanı hisseden öğrenci binada yaşayanların hayatını kurtardı. Hızla büyüyen alevler korku dolu dakikalara neden olurken, apartman hemen boşaltıldı

 İŞYERİ VE 4 ARAÇ YANDI: Gazimağusa’da sabahın ilk saatlerinde yaşanan korkunç olayda iş yeri ile birlikte eş zamanlı olarak bir de araç yakılmak isterken 4 araç büyük hasar gördü. Polis her iki olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı

 

Devrim DEMİR

Gazimağusa halkı, dün sabaha yakın yükselen alevlerle korku dolu saatler yaşadı. Gözü dönmüş kişi veya kişiler Big Boss isimli işyerini yakmak istedi. İş yeri üzerinde 6 katlı apartmanda yaşayanları da düşünmeden binayı yakan kişi veya kişiler, aynı saatlerde iş yerinin sahibi Mehmet Cenk Selin’in aracını da kundaklarken biri Polis Müfettişi üç kişinin de aracını yakarak büyük zarar verdi.

Serin’in iş yerini kısa süre önce işletmek için Cengiz Salih Soykök ve Sahap Eisapour’a devrettiği öğrenildi.  Cayır cayır yanan bar içinde kaldığı ve ülkeye önceki gün giriş yaptığı öğrenilen Alirıza Rasekh Foumani yaşamını kaybetti.

Yaşanan feci olayda, iş yerinin üstünde yaşayanlar ise canlarını son anda dumanı fark eden T.U.,isimli öğrencinin kapılarını çalması ile kurtardı.

İş yerinin yakıldığı sabah saat 03.55 sıralarında, barın işletmecilerinden biri olan Mehmet Cenk Selin’in aracının bulunduğu Truva Sokak’ta Selin’in aracı da yakıldı.

Yanan araçla birlikte 4 araç büyük hasar gördü.

İtfaiye ekipleri sabahın ilk ışıklarına kadar soğutma işlemlerini sürdürürken, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ve Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yanarak can veren Alirıza Rasekh Foumani cansız bedeni ise otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı

 

Bölgedeki kamera kayıtları mercek altında

Ülkede infiale neden olayın ardından polis olayı yapanların bulunması için alarma geçti. Yakılan iş yeri dâhil bölgede bulunan tüm iş yerleri ve restoranların kamera görüntülerine polis el koydu.

Polis, Big Boss isimli iş yerinde dün gün boyu incelemelerde bulundu, birçok emare topladı.

 

Foumani ülkeye Ekim ayında geldi

Havadis’in elde ettiği bilgide ise iş yeri yanarken içerde bulunan Alirıza Rasekh Foumani ülkeye yeni geldiği ve işletmecilerden biri olan Sahap Eisapour’un dayısı olduğuı öğrenildi. İş yerinde garson olarak çalışan yabancı uyruklu çalışanlar ise olayı duyar duymaz olay yerine koştu.

Çalışanlar, karşılaştıkları manzara karşısında gözyaşlarına hâkim olamadı.

Cayır cayır yanan iş yerinde hayatını kaybeden Foumani’nin cansız bedeni ise kesin ölüm nedenin belirlenmesi için morga kaldırıldı.

 

Felaket olabilirdi

Salamis yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı’nda faaliyet gösteren Big Boss isimli iş yeri üzerinde bulunan binada kundaklama sonucu büyük zarar gördü.

Apartman’da yaşayanlar saldırı esnasında uykudayken, dumanı hisseden T.U., isimli öğrencinin kapılarını çalması ile yanmaktan son anda kurtuldular.

Hızla büyüyen alevler korku dolu dakikalara neden olurken, apartman hemen boşaltıldı.

“Dumana uyandık”

Ülkede öğrenci olduğu öğrenilen ve ailesi ile birlikte yaşayan T.U. isimli kız öğrenci yaşadığı korkuyu anlattı.

Havadis’e konuşan T.U., “Duman uyandık. Duman kokusunu aldık, hemen ailemi uyandırdım ve can havli ile apartmandaki kapıları tıklatmaya başladım. Apartman dakikalar içinde dumana büründü, hep birlikte kaçışmaya başladık. Dışarıya çıktığımızda ise iş yeri baya yanmıştı ve alevler içindeydi” ifadelerini kullandı.

 

Eş zamanlı iki kundaklama

Big Boss isimli iş yerine saat 03.55 sıralarında gerçekleştirilen kundaklama olayı ile eş zamanlı olarak iş yeri işletmecilerinden biri olduğu öğrenilen Mehmet Cenk Selin’in kaldığı Truva Sokak’ta bulunan araçlarda yakıldı.

Truva Sokak’ta Umut Ayman’a ait GA 025 plakalı araç tamamen,  Kerim

Şener’e ait JV 202 plakalı araç, Ertaç Ercan’a ait ME 259 plakalı araç ile Turan Evran’a HK 667 ait araçlar da kısmen hasar uğradı.

Yanan araçlar, incelenmek üzere Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne kaldırıldı.

Serin iş yerini kısa süre önce devretti

Havadis’in elde ettiği bilgilere göre, Big Boss isimli iş yerinin sahibi olan Mehmet Cenk Serin’in kısa bir süre önce iş yerini babası Ali Fikret Serin’e devrettiği öğrenildi.

Elde edilen bilgilerde, Serin’in babası Ali Fikret Serin’de iş yerini işletmek üzere İran’lı Saheb Eispour’a sözleşme yaparak devretti.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı