KıbrısManşet

Hatalar zinciri öldürdü17 yaşındaki olmaması gereken bir motorun dümeninde, genç bir sürücü ise olmaması gereken bir aracın direksiyonunda yer aldı. Sonuç felaket

HAYATININ BAHARINDAYDI: Girne’de dün gece salon araç ile motosikletin çağrışması sonucu meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü 17 yaşındaki Hakan Bozkurt yaşamını yitirdi. Motosiklette yolcu olarak bulunan Öner Özgeldi ise yaralandı. Bozkurt, Gaziantep’te defnedilecek

ÖLÜM SEBEBİ İÇ KANAMA:  Hakan Bozkurt’un otopsisi Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde dün sabah saatlerinde yapıldı. Otopsi raporunda, Hakan Bozkurt’un trafik kazasına bağlı iç organ yaralanması ve iç kanama sonucu yaşamını kaybettiği kaydedildi

 GAZİANTEP’TE DEFNEDİLECEK: Hakan Bozkurt’un ağabeyinden edinilen bilgiye göre Hakan Bozkurt bugün Gaziantep’te defnedilecek. Bozkurt ailesi, Urfa’dan KKTC’ye 20 yıl önce göç etmiş, Girne’ye yerleşmişti. Ailenin 4 çocuğundan biri olan Hakan Bozkurt, henüz lise öğrencisiydi

Duygu ALAN

Tedbirsizlik, dikkatsizlik ve ihmal felakete neden oldu. Girne’de salon araç ile motosiklet çarpıştı, kazada motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi, motosiklette yolcu olarak bulunan bir kişi de yaralandı.

Araç sürücüsünün ehliyeti öğrenci ehliyetiydi, motosiklet sürücüsü ise henüz çocuk yaştaydı dolayısıyla ehliyeti de yoktu.

Girne’de Ecevit Caddesi üzerinde dün 00.10 sıralarında salon araç ile motosikletin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü 17 yaşındaki Hakan Bozkurt yaşamını yitirdi. Motosiklette yolcu olarak bulunan 28 yaşındaki Öner Özgeldi ise kazayı yaralı olarak atlattı. Ortopedi servisinde tedavisi süren Özgeldi’nin hayatı tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Kazada salon araç sürücüsü Artemis Pamirol, tutuklandı.

Pamirol, “Dikkatsiz sürüş”, “Karşıdan gelen ve düz gitmekte olan araçlara öncelik vermemek”, “Öğrenci sürüş ehliyeti ile araç kullanırken yanında sürüş ehliyeti olan birini bulundurmamak”, “Tedbirsizlik ve ihmalkarlık sonucu birinin ölümüne sebep olmak” suçlarından Girne Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç huzuruna çıkarıldı.

Motosikletin önünü kesti

Polisten alınan bilgiye göre kaza, Girne’de Ecevit Caddesi’nde saat 00.10’da Artemis Pamirol’un yönetimindeki GA999 plakalı araç ile kuzey istikametine doğru “dikkatsiz” bir şekilde seyrettiği sırada karşıdan gelen ve düz giden araçlara öncelik hakkı vermeden yolun doğusundaki petrol istasyonuna dönüşe geçtiği esnada karşıdan gelen Hakan Bozkurt’un yönetimindeki NV311 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu meydana geldi.

 

Olay yerinde yaşamını kaybetti

Salon araç ile motosikletin çarpışması sonucu NV311 plakalı motosikletin sürücüsü 17 yaşındaki Hakan Bozkurt kaza yerinde yaşamını yitirdi.

Motosiklette yolcu olarak bulunan 27 yaşındaki Öner Özgeldi ise yaralandı. Özgeldi, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ndeki ilk yardım tedavisine müteakiben Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Hakan Bozkurt’un cenazesi, otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaza sonrası salon araç sürücüsü 35 yaşındaki Artemis Pamirol tutuklandı.

 

Pamirol 3 gün poliste tutuklu kalacak

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şubesi’nde görevli polis çavuşu Adil Ertepınar, mahkemedeki ifadesinde ölümlü kaza zanlısı Artemis Pamirol’un “Dikkatsiz sürüş”, “Karşıdan gelen ve düz gitmekte olan araçlara öncelik vermemek”, “Öğrenci sürüş ehliyeti ile araç kullanırken yanında sürüş ehliyeti olan birini bulundurmamak”, “Tedbirsizlik ve ihmalkarlık sonucu birinin ölümüne sebep olmak” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Polis çavuşu Ertepınar, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme, Pamirol hakkındaki tutukluluk talebini olumlu karşıladı.

 

Ölüm sebebi iç kanama

Hakan Bozkurt’un otopsisi Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde dün sabah saatlerinde yapıldı.

Otopsi raporunda, Hakan Bozkurt’un trafik kazasına bağlı iç organ yaralanması ve iç kanama sonucu yaşamını kaybettiği kaydedildi.

 

Cenazesi Gaziantep’e götürüldü

Hakan Bozkurt’un ağabeyinden edinilen bilgiye göre, Hakan Bozkurt bugün Gaziantep’te defnedilecek.

Hakan Bozkurt’un cenazesi dün akşam saatleri Gaziantep’e götürüldü. Bozkurt ailesi, Urfa’dan KKTC’ye 20 yıl önce göç etmiş, Girne’ye yerleşmişti.

Ailenin 4 çocuğundan biri olan Hakan Bozkurt, henüz lise öğrencisiydi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı