KıbrısManşet

Vatandaş çevreye sahip çıktı

Girne-Lefkoşa anayolunda, Ciklos mevkisinde bulunan yeşil alanın sürekli kirletilmesine tepki gösteren bir vatandaş bölgeye astığı “Girne evimizdir, lütfen temiz tutalım” yazılı levhalarıyla diğer yurttaşları uyardı


Çevre bilincinden uzak kişilerce kirletilen Girne-Lefkoşa anayolunda, Ciklos mevkisindeki yeşil alana bir duyarlı vatandaş sahip çıktı.

Yeşil alana, “Girne evimizdir, lütfen temiz tutalım” yazılı kağıt asan vatandaş, kağıtta ayrıca, “Herkes birer poşet alırsa temiz tepe hediye” diye de not düşerek, duyarlı vatandaşları çevredeki çöpleri toplamaya davet etti.

Sürekli kirletiliyor

Girne-Lefkoşa anayolunda Ciklos mevkiİinde, yol kenarında bulunan ve bazı kişilerce piknik yeri olarak kullanılan yeşil alan, yıllardır çevre bilincinden uzak kişilerce kirletiliyor.

Piknik yapmak için alanı kullanan bazı kişiler, yediklerinin artıklarını olduğu yerde bırakıyor, içtikleri içeceklerin şişe ve kutularını ise sağa sola savuruyor, çevreyi kirletiyor.

 

Rezil oluyoruz

Dağ ile deniz manzarasının kesiştiği Ciklos mevkiindeki yeşil alanda insan eli ile yaratılan bu çirkin manzaraya güzergahı kullanan herkes şahit oluyor.

Girne-Lefkoşa anayolu güzergahı her gün yüzlerce kişi tarafından kullanılıyor. Manzaraya yerli halkın yanı sıra turistler de tanıklık ediyor.Başa dön tuşu