AvrupaDünyaManşetTürkiye

Uçakta olay çıkaran yolcuya 600 bin lira ceza


İngiltere’de Londra-Dalaman seferini yapan uçakta olay çıkaran yolcuya 85 bin sterlin (yaklaşık 600 bin lira) para cezası kesildi.

Uçuş sırasında uçağın kapısını açmaya çalışan ve yolcuları tehdit ettiği öne sürülen 25 yaşındaki İngiliz yolcu Chloe Haines’e ayrıca şirket tarafından ömür boyu uçuş yasağı getirildi.

BBC Türkçe’nin İngiltere medyasından aktardığı habere göre olay, 22 Haziran’da Jet2 Havayolları’nın Airbus 321 model uçağında yaşandı.

Yolcuların ifadesine göre, kabin görevlilerine saldırdığı belirtilen Chloe Haines kokpite girmek istedi.

Daha sonra uçağın kapısını açmaya çalışan Haines uçuş personeli ve yolcular tarafından zapt edildi.

SAVAŞ UÇAKLARI EŞLİK ETTİ, BÖLGE HALKI PANİĞE KAPILDI

Bu sırada kuleye kaçırılma sinyali gönderen uçak kalkışından 45 dakika sonra İngiliz Hava Kuvvetleri’ne bağlı iki Typhoon eşliğinde Stansted Havalimanı’na geri döndü.

Bölgede yaşayan birçok kişinin ses hızını aşan savaş uçaklarının çıkardığı gürültüden paniğe kapılarak, 999’u aradıkları ve patlama ihbarında bulundukları belirtiliyor.

Chloe Haines olaydan sonra gözaltına alınırken, geceyi Stansted’de geçiren diğer yolcular ertesi gün başka bir uçakla Dalaman’a gitti.

Jet2 CEO’su Steve Heapy, bunun şimdiye kadar uçuşlarında tanık oldukları en ciddi olay olduğunu söyledi.

Heapy, “Bu yolcu, şimdi yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmek ve uçağın geri dönmek zorunda kalmasından kaynaklanan tüm zararlarımızı karşılamak zorunda” dedi.

Tutuksuz olarak yargılanan Chloe Haines 21 Ağustos’ta mahkemeye çıkarılacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba…
      6200 SMS haber paketi için ABONE yazıp 6200’a göndermeniz yeterlidir… Gazete aboneliği için 620 00 00 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı