Üç aydır ülkede kaçaktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

Üç aydır ülkede kaçaktı

Girne’de 19 Ekim’de meydana gelen hırsızlık olayında aranan 18 yaşındaki Mehmet Çağlar yakalandı. Suçunu itiraf eden Çağlar’ın üç aydır adada kaçak olarak kaldığı da ortaya çıktı

Devrim DEMİR

Girne’de bir internet kafede para cüzdanı içerisinden 500 TL nakit para ve 14 ayar 1 adet yüzüğü çalarak kayıplara karışan Mehmet Çağlar, önceki gün tespit edilerek tutuklandı.


İşlediği suçları polise itiraf eden zanlı, çaldığı 14 ayar altın yüzüğü Lefkoşa’da bir kuyumcuda bozdurup 180 TL aldığını ifadesinde söyledi.

Aleyhindeki soruşturma tamamlanan Mehmet Çağlar’ın ise ülkede 27 Temmuz tarihinden bu yana kaçak kaldığı ve daimi bir adresi olmadığı öğrenildi.

Çağlar, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkeme’sine çıkarıldı.

Yargıç Hazan Aksun, zanlının yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı 1 kişinin imza edeceği 100 Bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine karar verdi. Zanlı teminatı karşılayamadı.

Teminatı karşılayamadı

Girne Polis Müdürlüğü’ne Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Tosun, zanlı Mehmet Çağlar’ın “Sirkat” ve “Sahtekârlıkla para temini” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Hüseyin Tosun, zanlının 19 Ekim’de Girne’de faaliyet gösteren bir internet kafede Ö.D.’ye ait para cüzdanı içerisinden 500 TL nakit parayı ve 1 adet 14 ayar altın yüzüğü çaldığını söyledi.

Çağlar’ın çalıntı yüzüğü 21 Ekim tarihinde, Lefkoşa’da bir kuyumcudan bozarak karşılığında 180 TL aldığını tespit ettiklerini söyleyen Tosun, zanlının önceki gün tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Yapılan soruşturmada zanlının işlediği suçları itiraf ettiğini belirten Tosun, Çağlar’ın Temmuz ayından bu yana ülkede kaçak olarak yaşadığını belirterek, ülkede daimi bir adresi olmadığını ifade etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar