KıbrısManşet

Tutuklu yargılanacakLefkoşa’da “kumar parası bulamadığı”gerekçesi ile karısını ciddi şekilde dövüp, şiddet tehdidinde bulunduğu iddiası ile tutuklanan Noyan Yıldırım dün mahkemeye çıkarıldı
Evrim KAMALILefkoşa’da Noyan Yıldırım, eşi S.Yıldırım’ı “Kumar parası bulamadığı” gerekçesi ile ciddi şekilde dövüp, şiddet tehdidinde bulunduğu iddiası ile tutuklandı. Zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkmesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Erkan Çelik, zanlı Noyan Yıldırım’ın, 04 Mayıs 2019 tarihinde kumar oynaması için kendisinden istediği 2 bin 500 TL para bulamadığı gerekçesi ile eşi S.Yıldırım’ın başına ve kulağına yumruk vurup sol bacağına da tekme atarak ciddi bir şekilde dövdüğünü söyledi.

Çelik, zanlının 13 Mayıs 2019 tarihinde de kumar borçlarını ödemek için eşine ait PU 060 plakalı arabayı satabilmesi için devir kağıdına imza atmadığı gerekçesi ile Whatsapp üzerinden mesaj atarak şiddet tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Zanlının önceki gün mahkeme emri gereği tutuklandığını belirten Çelik, zanlının TC vatandaşı olduğunu ve ülkede çalışma izni ile ikamet ettiğini belirtti.

Polis memuru Erkan Çelik, zanlının davalarında hazır bulunması maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının 1ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Başa dön tuşu