Türkiye Yerel Seçim 2019 sonuçları (AA'ya göre) - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
ManşetTürkiye

Türkiye Yerel Seçim 2019 sonuçları (AA’ya göre)

Bugün yapılan yerel seçimlerde Anadolu Ajansı (AA) verilerinden yola çıkarak, resmi olmayan sonuçlara göre sonucu kesinleşen iller saat 22.00 itibariyle şöyle:

Adıyaman – AKP (Süleyman Kılınç)


Afyon – AKP (Mehmet Zeybek)

Ağrı – AKP (Savcı Sayan)

Amasya – MHP (Mehmet Sarı)

Aksaray – AKP (Evren Dinçer)

Ankara – CHP (Mansur Yavaş)

Antalya – CHP (Muhittin Böcek)

Antep – AKP (Fatma Şahin)

Ardahan – CHP (Faruk Demir)

Artvin – CHP (Demirhan Elçin)

Aydın – CHP (Özlem Çerçioğlu)

Bartın – MHP (Cemal Akın)

Batman – HDP (Mehmet Demir)

Bayburt – MHP (Hükmü Pekmezci)

Bilecik – CHP (Semih Şahin)

Bingöl – AKP (Erdal Arıkan)

Bitlis – AKP (Nesrullah Tanğay)

Bolu – CHP (Tanju Özcan)

Burdur – CHP (Ali Orkun Ercengiz)

Çanakkale – CHP (Ülgür Gökhan)

Çankırı – MHP (İsmail Hakkı Esen)

Çorum – AKP (Halil İbrahim Aşgın)

Denizli – AKP (Osman Zolan)

Dersim – TKP (Fatih Mehmet Maçoğlu)

Diyarbakır – HDP (Adnan Selçuk Mızraklı)

Düzce – AKP (Faruk Özlü)

Edirne – CHP (Recep Gürkan)

Elazığ – AKP (Şahin Şerifoğulları)

Erzincan – MHP (Bekir Aksun)

Erzurum – AKP (Mehmet Sekmen)

Giresun – AKP (Aytekin Şenlikoğlu)

Gümüşhane – AKP (Ercan Çimen)

Hakkari – HDP (Cihan Karaman)

Hatay – CHP (Lütfü Savaş)

Iğdır – MHP (İsa Yaşar Tezel)

Isparta – AKP (Şükrü Başdeğirmen)

İzmir – CHP (Tunç Soyer)

Karabük – MHP (Rafet Vergili)

Karaman – MHP (Savaş Kalaycı)

Kars – HDP (Ayhan Bilgen)

Kastamonu – MHP (Rahmi Galip Vidinlioğlu)

Kayseri – AKP (Memduh Büyükkılıç)

Kırıkkale – AKP (Mehmet Saygılı)

Kırklareli – Bağımsız (Mehmet Siyam Kesimoğlu)

Kırşehir – CHP (Selahattin Ekicioğlu)

Kilis – AKP (Mehmet Abdi Bulut)

Kocaeli – AKP (Tahir Büyükakın)

Konya – AKP (Uğur İbrahim Altay)

Malatya – AKP (Selahattin Gürkan)

Manisa – MHP (Cengiz Ergün)

Maraş – AKP (Hayrettin Güngör)

Mardin – HDP (Ahmet Türk)

Muğla – CHP (Osman Gürün)

Nevşehir – AKP (Rasim Arı)

Niğde – AKP (Emrah Özdemir)

Ordu – AKP (Mehmet Hilmi Güler)

Osmaniye – MHP (Kadir Kaya)

Rize – AKP (Rahmi Metin)

Samsun – AKP (Mustafa Demir)

Sakarya – AKP (Ekrem Yüce)

Siirt – HDP (Berivan Helen Işık)

Sinop – CHP (Barış Ayhan)

Sivas – AKP (Hilmi Bilgin)

Şırnak – AKP (Mehmet Yarka)

Tekirdağ – CHP (Kadir Albayrak)

Tokat – AKP (Eyüp Eroğlu)

Trabzon – AKP (Murat Zorluoğlu)

Urfa – AKP (Zeynel Abidin Güzelgül)

Uşak – AKP (Mehmet Çakın)

Yalova – CHP (Vefa Salman)

Yozgat – AKP (Celal Köse)

Zonguldak – AKP (Ömer Selim Alan)

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar