Turanlı’dan “rüşvet” iması - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

Turanlı’dan “rüşvet” iması

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]T[/dropcap]aşyapı Direktörü Emrullah Turanlı yüz milyonlarca euro yatırım yapmasına karşın, kazandığı ihalelerde yaşadıklarının canını sıktığını, haksız yere para istenmesinden bıktığını söyledi.

Ünlü müteahhit işadamı Emrullah Turanlı “Bürokrasi engelleri ve haksız para isteklerinden artık bıktım” dedi.


Emrullah Turanlı en son KKTC’de 4 yıl önce 250 milyon Euro yatırımla yap-işlet ihalesini kazandığı havaalanı inşaatında yaşadığı sıkıntıların artık canına tak ettiğini belirterek şöyle konuştu:

“7 firmanın katıldığı ihalede en iyi teklifi vererek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) havaalanı inşaatını aldım. Ancak, sözleşmede olmadığı halde, Kıbrıs Ulaştırma Bakanlığıtarafından ihale bile açılmadan, yeni kurulan bir firmaya inşaatın denetimini yapması için yetki verildi. Ve bu firma da benden hakkı olmadığı halde 11 milyon 250 bin dolar istedi. Ombudsman’a gidildi.”

Haksız yere para vermem

Ombudsman’ın hazırladığı raporda, böyle bir paranın sözleşmede olmadığının belirtildiğini dile getiren Turanlı “Öyle olduğu halde bu para benden hâlâ isteniyor. Ben Allah’tan korkarım. Başkasından hakkım olmayan ne bir para isterim, ne de başkasına haksız para veririm. Şimdi, bu parayı ödemiyorum diye de bazı kişiler hakkımda gerçek olmayan söylentiler çıkarıp güya beni yıpratmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Bu söylentilere de hiç aldırmadığını vurgulayan ünlü işadamı şöyle devam ediyor:

“11 milyon dolar benim için büyük bir para değil. Yardım olarak istense hemen, seve seve veririm. Nitekim bu paradan 100 mislinden daha fazlasını yardım olarak yapıyorum.

8 okul yaptırdım. Bine yakın çocuk okutuyorum. İstanbul Bahçelievler’de şehit aileleri konutları, Kartal’da kimsesiz çocuklar yuvası gibi birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdim. Ve geçirmeye de devam ediyorum. Zira yardım etmek bana huzurveriyor.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar