Tünelin ucu karanlık - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
KıbrısManşet

Tünelin ucu karanlık

petrol

Akaryakıt fiyatlarına rekor düzeyde zam yapıldı. 98 oktan benzin, ilk kez 6 TL’nin üzerine çıktı. Zam haberini öğrenen vatandaşlar benzin istasyonlarına akın etti, pompalar boşaltıldı. Trafik ise alt üst oldu

petrol zammı

 


REKOR: Akaryakıt fiyatlarında dün akşam yeniden düzenlemeye gidildi. 95 oktan benzin, 84 kuruş zam ile 5.81 TL, 98 oktan benzin, 85 kuruş zamla 6.01 TL oldu. Euro Dizel, rekor seviyedeki 1 TL’lik zamla, 5.76 TL’ye yükseldi. Gaz yağı 94 kuruş zamlanarak 5.59 TL oldu

 

İZDİHAM: Akaryakıt zammı 00.00’dan itibaren tüm istasyonlarda uygulanmaya başlandı. Zam haberini öğrenen vatandaşlar, eski fiyat üzerinden arabalarının depolarını doldurmak için gece yarısından önce benzin istasyonlarına akın etti, istasyonlarda izdiham yaşandı. İstasyonların bulunduğu yollarda uzun araç kuyrukları oluştu, trafik felç oldu

 

50 TL SINIRI: Vatandaş, zam öncesi arabasının deposunu doldurmanın derdine düşerken, benzin istasyonları da zamma karşı kendince tedbir aldı. Başkent Lefkoşa’da bazı benzin istasyonları pompalarını kapatırken bazı istasyonlar da yakıt satışına 50 TL sınır koydu, bazı istasyonlar pompalarını kapattı, satış için 00.00’ı bekledi

 

İSYAN: Akaryakıta üst üste yapılan zamlar, sonunda vatandaşı çileden çıkardı. Benzin istasyonlarında Havadis muhabirine konuşan vatandaşlar, “Nerede devlet, nerede hükümet”, “Canımızı söktüler”, “Yeter artık” diye isyan etti. Akaryakıt zammı sosyal medyada da geniş yer buldu. Sosyal medya kullanıcıları, zammı sert ifadelerle eleştirdi

 

Erdoğan GARİP

Akaryakıt fiyatlarına 27 Ağustos’ta yapılan 55 kuruşluk zammın yankıları sürerken dün akşam bir zam daha yapıldı.

Akaryakıt fiyatlarında yapılan yeni düzenleme ile 95 oktan benzin, 84 kuruş zam ile 4.97 TL’den 5.81 TL’ye yükselirken 98 oktan benzin, 85 kuruş zamla 5.16 TL’den 6.01 TL’ye çıktı.

Euro Dizel 4.76 TL iken, rekor seviyedeki 1 TL’lik zamla, 5.76 TL’ye yükseldi.

Gaz yağı ise 94 kuruş zamlanarak 4.65 TL iken 5.59 TL oldu.

Akaryakıt zammı, 00.00’dan itibaren tüm istasyonlarda uygulanmaya başlandı.

 

Akın akın istasyona

 

 

Zam haberini alan vatandaş, eski tarifeden arabalarının yakıt deposunu doldurmak için gece yarısından önce benzin istasyonlarının yolunu tuttu.

Başkent Lefkoşa’da, benzin istasyonlarında, dün gece yarısından önce adeta izdiham yaşandı. İstasyonların önünde uzun araç kuyruğu oluştu.

 

Trafik kilitlendi

Lefkoşa’da, benzin istasyonlarının bulunduğu caddelerde, trafik arap saçına döndü. Benzin istasyonlarına dönüş yapmak için anayolun ortasında arabaları ile dakikalarca kuyrukta bekleyen sürücüler, trafiği tıkadı.

Trafik akışında yaşanan aksaklık nedeni ile bazı sürücüler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı.

 

Benzinciler tedbir aldı

Lefkoşa’da, bazı benzin istasyonları zam haberini alınca pompalarını kapattı. Bazı istasyonlar, “Pompada yakıt tükendi” gerekçesi ile hizmet verdiği pompa sayısını yarıya düşürdü.

Bazı benzin istasyonları ise yakıt satışında 50 TL’lik sınır koydu. Daha da açıkgöz olan benzin istasyonları ise satış için 00.00’ı bekledi.

Arabasının yakıt deposunu doldurmak umudu ile dakikalarca trafik keşmekeşinin içerisinde ter döken sürücüler, 50 TL’lik yakıt sınırı uygulamasına isyan etti.

 

Vatandaş çileden çıktı

Akaryakıt fiyatlarına üst üste yapılan zamlar karşısında, vatandaş da artık çileden çıktı.

Benzin istasyonlarında dün gece yarısı öncesi arabası ile kuyrukta bekleyen vatandaşlar, Havadis muhabirine konuştu.

Vatandaşlar, “Devlet büyükleri, hükümet edenler çıksın sokağa da şu istasyonlardaki izdihamı, bu vatandaşın çaresizliğini görsün”, “Zam zam canımızı söktüler”, “Yeter artık” diye isyan etti.

 

 

Akaryakıttaki yeni fiyatlar:

Kurşunsuz 98      6.01

Kurşunsuz 95      5.81

Euro Dizel         5.76

Gaz yağı              5.59

 

Zamdan önce fiyatlar:

Kurşunsuz 98      5.16

Kurşunsuz 95      4.97

Euro Dizel         4.76

Gaz yağı             4.65

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar