Tüfekçi, Isparta yolcusu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Tüfekçi, Isparta yolcusu

Okan KARADEMİR

Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın Isparta ayağına Tüfekçispor dört sporcu ile katılacak.
Isparta’nın Eğirdir ilçesinde düzenlenecek olan şampiyona olimpik triatlon üzerinden organize edilirken sporcular 1.5 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşundan oluşan etaplarda yarışacak.
Şampiyonada Emine Uluçay 20 yaş üzeri bayan, İnsel Üstüner ve Kemal Elektrikçi 20 yaş üzeri erkeklerde yer alırken Cem Dağdelen 40 yaş üzeri erkeklerde start alacak.
Büyük erkekler kategorisinde 2009 sezonunda Türkiye Şampiyonu, 2008 ve 2011 sezonunda üçüncülük kupasını havaya kaldıran Tüfekçispor iki yıldan beri Türkiye şampiyonalarından uzak kalmıştı.


Hedef kürsü
Tüfekçispor Antrenörü Cem Dağdelen, başta havuz konusu olmak üzere yaşanan sıkıntıların sporcular üzerinde konsantrasyon sıkıntısı yarattığına dikkat çekerek her şeye karşın Eğirdir’den iyi sonuçlarla döneceklerini açıkladı.
Daha önce alınan önemli sonuçlara karşın Spor Bakanlığı’nın değil ödüllendirme yapılan harcamalara bile katkı vermediğini, Türkiye Şampiyonası’nda tüm harcamaların bir kez daha Tüfekçi Ltd. tarafından karşılanacağını belirtti.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar