Lapta’ya, “sakatlık” şoku - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Lapta’ya, “sakatlık” şoku

Coşkun KUTAY

Pia Bella Sahası’nda Girne bölgesi Süper Lig takımı Doğan Türk Birliği ile geçtiğimiz sezon beklenmedik bir şekilde 1. Lig’e düşen Lapta arasında oynanan ve Doğan’ın 2-1 kazandığı hazırlık maçında, Lapta defans oyuncusu Gökhan Güvensoy “ciddi” şekilde sakatlandı.


Uzun süre sahalardan uzak kaldı
Gökhan, geçtiğimiz sezon Lapta-Bostancı Bağcıl arasında oynanan lig karşılaşmasında, sağ ayağının dış yan bağlarında meydana gelen yırtılma nedeniyle sakatlanmış ve tedavi nedeniyle sahalardan bir süre uzak kalmıştı.

Aynı dizinden sakatlandı
Tedavisi tamamlanan ve bu arada kendisini iyi hissetmesi nedeniyle de ilk 11’de sahaya çıkan Gökhan’ın, Doğan Türk Birliği oyuncusu Kenan’ın atağını kesmek isterken yaptığı ters hareket, aynı dizinden tekrar sakatlanmasına neden oldu.

Bugün, dizinin MR’ı çekilecek
Oyundan hemen çıkartılan Gökhan’ın dizinde meydana gelen sakatlığın boyutlarını ve tedavi şekil ve sürecini tespit için, futbolcunun bugün Yakın Doğu Üniversitesinde MR’ı çekilecek.

Kenan’ın kusuru yok
Dün kendisi ile görüşen Havadis’e sakatlandığı “pozisyon” ile ilgili açıklamada bulunan Gökhan, “Sakatlanmamda hiçbir kusuru olmayan Doğan Türk Birliği oyuncusu Kenan’ın kalemize orta yapmaya çalıştığı bir pozisyonda ayağımı topa uzattım ve de bu atağı kestim. Ancak, hakim olamadığım topu tekrar kullanmak isteyen Kenan’a ve dolayısı ile de topa yaptığım hareket sonrasında duyduğum acı, o anda sağ dizimin dönmüş olduğu izlenimini verdi” dedi. Ve her şeyin çekilecek MR’dan sonra netlik kazanacağını sözlerine ekledi.
Havadis Spor Servisi, genç futbolcuya acil şifalar diler.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar