Sanat

“Toros Canavarı” Güzelyurt’tan geçti

Güzelyurt AKM’de sahnelenen oyunu Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Belediye Müdürü Süleyman Aldağ, Meclis Üyeleri ve tiyatro severler izledi.
Aziz Nesin’in yazıp Güler Şen’in yönettiği oyun 2 perde olarak sahnelendi.
Oyun Aziz Nesin’in deyimiyle “İzahı olmayan şeylerin mizahının yapıldığı” oyunda: Nuri Sayaner isimli mülayim bir memur emeklisi, ailesiyle birlikte monoton bir hayat sürmektedir. Aile bir taraftan geçim sıkıntısıyla diğer taraftan onları apartmandan atmak isteyen ev sahibiyle uğraşmaktadır. Tahliye davasını kazanan Sayaner ailesinin sevinci çok uzun sürmez. Ev sahibi, alt-üst kata yerleştirdiği adamlarla ve çevirdiği türlü oyunlarla apartmanı zindana çevirir. Nuri Bey, ailesinin ısrarları sonucu karakola gidip şikâyetçi olmak zorunda kalır. Yıllardır aranmakta olan “Toros Canavarı” adıyla nam yapmış seri katil yerine, emekli memur Nuri Bey polisler tarafından derdest edilir. Nuri Sayaner’in karakola adımını attığı o geceden sonra herkesin kaderi değişecektir…
Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar oyunun sonunda Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu Koordinatörü Güler Şen’e plaket takdim etti.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı