Doğan, öldü öldü dirildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Köşe Yazarları

Doğan, öldü öldü dirildi

Allah ceza vereceği kuluna, önce eşeğini “kaybettirir”, sonra da “buldurarak” sevindirirmiş. Doğan Türk Birliği’nin durumu da böyle. Rakibinin Tufan, Hasan ve Salih gibi üç oyuncusu, idari cezalı, oynamıyor. Bu karşılaşmayı! önemseyip, kampa girmiş ve “moral” depolamışın. Karşılaşmanın başında golünü de atmış öne geçmişin. Peki ne oluyor da, ölüp ölüp dirilecek duruma giriyorsun? Çünkü, bunların “neden” ve “niçinleri” görülüp-bilinmesine rağmen, “gerçekler” halının altına süpürüldüğü için.  Doğan’ın kendi gerçekleri ile yüzleşip, “doğruyu” bulma zamanı “geldi”. Ancak daha “geçmedi”.
Müsabakaya gelince. Doğan karşılaşmaya “diri” ve “arzulu” başladı. Sahanın her yerinde baskı altında tutmaya çalıştığı Boris’i kontrolde zorlanan Münür, üzerinde oynadığı Samuel’i tam anlamıyla saf dışı yapamayan Çağan ve Doğan’ın müdafaayı ileride kurma isteğine rağmen, çok geride oynayarak Gençlik Gücü’nün “ofsayta” düşme endişesini ortadan kaldıran Eser’e rağmen, bir ve ikinci bölgelerde vaziyet “idare eder” konumda idi. Ayrıca, Sabri ve Raif’in ileri uç ve ikinci bölgede dönerek hazırladıkları pozisyonlar, Morris, genç Kenan ve Aydın’ın geriden desteği ile, tehlikeli hücum gücüne dönüşmesi, İlk nazarda işlerin Doğan için iyi gittiğinin işareti oldu. Ve gol de bu ortamda geldi. Gençlik Gücü ise, çakılı birinci bölgenin önündeki orta alanı kalabalık tutup, Samuel ve Boris desteğindeki Özgür’e atılacak kontra toplarla neticeye gitmek istedi. Ancak ilk tehlikeli şutunu 27.dakikada atabildi.
Devreyi 1-0 önde bitiren Doğan, birincinin “fotokopisi” olan ikinci devreye aynı anlayış ve tempo ile girdi. Ancak gol Doğan’ın beklemediği bir an ve pozisyonda Gençlik Gücü oyuncusu Samuel’den geldi. Ve gol Gençlik Gücü’nün adrenalini yükseltti. Kendilerine olan özgüven de artınca, Doğan yarı sahasında daha fazla gözükmeye başladılar. Bu süreç içerisin de Doğan ne yapıyordu? Ne olduklarını anlayamadıkları şaşkınlık ve panik içerisinde “bakınıyorlardı”. Eser’in büyük hatasından yararlanan Özgür’ün attığı gol de böyle bir zamanda geldi ve GG öne geçti. Şemsiyenin Doğan aleyhine ters döndüğü ve “Oyna GG” sloganlarının atılmaya başlandığı bir an da, 74. dakikada oyuna alınan Serdar’ın, galibiyet fitilini ateşleyen Kenan’ın getirip kale sahasına bıraktığı topu Volkan’ın da yardımı ile kaleye bırakması sonrasında skor bir anda dengelendi. Ancak golden sonra diğer her türlü dengeler bu defa Doğan lehine döndü ve bu arada Serdar, bu defa da Zuma’nın asistini iyi kullandı ve Doğan’ı 3-2 öne geçiren golü attı. Şimdi GG düşünsün. Skor 2-1 lehlerine döndüğü ve Doğan’ın durduğu 71. Dakikada, oyuna başladıkları gibi orta alanı kalabalık tutup, kontra toplarla Özgür’ü kaçırıp zaman öldürsek daha iyi olmaz mı idi? diye.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar