Tecavüz suçlamasını doktor raporu olayı aydınlatacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
KıbrısManşet

Tecavüz suçlamasını doktor raporu olayı aydınlatacak

Girne’de 15 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etmekle suçlanan Nijerya uyruklu S.U.C. aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Devrim DEMİR

Aleyhine getirilen “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz” suçlaması ile 3 gündür poliste tutuklu bulunan zanlı, dün ek süre talebi ile yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.


Yargıç Meltem Dündar, beklenen doktor raporlarının olduğuna değinerek zanlının 2 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Çocuk doktor kontörlünden yeniden geçirilecek

Girne Adli Şube’de görevli Polis Memuru Ömer Yavuz, zanlı S.U.C.’nin “16 yaşından küçük çocuğa tecavüz” suçlaması ile tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Ömer Yavuz, zanlının Ekim ve Kasım ayları içinde 15 yaşındaki küçük çocuğu ile birden fazla cinsel ilişkiye girdiğini olayın kız çocuğunun annesine anlatması ile ortaya çıktığını kaydetti.

Alınan 3 günlük tutukluluk süresinde, zanlının gönüllü bir ifade verdiğini olayla bağlantısı olmadığı yönünde ifade verdiğini söyleyen Yavuz, küçük kız çocuğunun Adli Tıp Uzmanı ve Barış Ruh’ta psikiyatri tarafından doktor kontrolünden geçirileceğini beyan etti.

Rapor soruşturmanın seyrini değiştirebilir

Yavuz, gelecek olan doktor raporları ile soruşturmanın seyrinin değişebileceğini kaydederek zanlının suçsuzluğunun kanıtlanabileceğini söyledi.

Soruşturmayı yürüten polis memuru, iddiaların araştırılması için süreye ihtiyaç olduğunu, kız çocuğunun iki ayrı doktor tarafından muayeneden geçirileceğini ve alınması gereken birçok ifade olduğunu kaydederek zanlının 2 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar