KıbrısManşet

Taşkent – UKÜ yolu ilgi bekliyor


Taşkent-UKÜ yolu, tehlikeli konumu ile kazaya davetiye çıkarıyor. Derin çukurların ve yırtıkların bulunduğu asfalt yolun engebeli oluşu tehlike yaratırken yolda aydınlatma da bulunmuyor

Duygu ALAN

Taşkentlilerin yol çilesi bitmiyor. Taşkentlilerin yıllardır kanayan yarası haline gelen Taşkent-UKÜ yolu bir türlü yetkililerin ilgisini çekmiyor. Her gün yüzlerce sürücü tarafından kullanılan yolda, asfalt kusurları tehlike saçıyor.

Zaten dar olan yolun bazı kısımlarında asfalttaki kusurlar nedeni ile iki araç yan yana geçemiyor, araçlardan biri muhakkak bankete düşmek zorunda kalıyor.

Geçmiş yıllarda çukurlara yama yapılarak güvenlik sağlanmaya çalışıldı ancak bu geçici bir önlem oldu.

Yıllardır ciddi bir bakım görmeyen Taşkent-UKÜ yolu artık yama tutmaz oldu.

Aydınlatma da yok

Taşkent –UKÜ yolundaki sorun, asfalt kusurları ile de bitmiyor. Yolda aydınlatma direği de bulunmuyor.

Anayol boyunca aydınlatma lambalarının olmaması güzergâhı kullanan sürücülerin işini geceleri daha da zorlaştırıyor.

Yolun karanlık olması sebebi ile bazı sürücüler, asfalttaki kusurları fark etmiyor, kimi sürücü aracı ile yol ortasındaki derin çukura düşüyor, kimisi güçlükle fark ettiği derin çukurdan kaçmak isterken bir kaza yapıyor.

 

Köy halkı isyan ediyor

Taşkent-UKÜ yolundaki asfalt kusurları ve aydınlatma olmaması sebebi ile can güvenliklerinin tehlikede olduğunu savunan Taşkentliler, yetkililerin ilgisizliğine isyan etti.

Taşkent halkı, sürücülerin can ve mal güvenliğini tehdit eden Taşkent- UKÜ yolunun tadil edilerek ihtiyaca cevap verebilir duruma getirilmesini istedi.

Güzergahta asfalt kusurları olmaması nedeni ile sıklıkla trafik kazası meydana geldiğini söyleyen Taşkentliler,  yetkililere bir kez daha çağrıda bulunarak yolun bütünü ile yeniden asfaltlanıp, aydınlatma direklerinin yapılmasını istedi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı