KıbrısManşet

Tabancayı sokakta bulduğunu iddia etti


Mağusa’da, Temmuz ayında, arabasında yapılan aramada yarı otomatik kurusıkı tabanca bulunan zanlı Aytaç Altınok önceki gün Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı

 

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da 2018 yılı Temmuz ayı içerisinde kullandığı arabada polis ekipleri tarafından yapılan yaramada 1 adet 9 mm çapında yarı otomatik kurusıkı tabanca bulunan Aytaç Altınok, 5 ay sonra Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı.

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu” suçlamasıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Altınok aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

 

Polis: Zanlı gönüllü ifade verdi

Soruşturmayı yürüten polis memuru, 30 Temmuz 2018 tarihinde İsmet İnönü Bulvarı üzerindeki bir iş yeri önünde park halinde olan ve zanlı Aytaç Altınok’un kullanımında bulunan NB 019 plakalı arabada polis ekibince bir arama yapıldığını belirtti. Arabada yapılan aramada ön koltuk üzerinde kanunsuz olarak tasarruf edilen 1 adet 9 mm çapında yarı otomatik kurusıkı tabanca bulunarak emare alındığını belirten polis memuru, zanlı Altınok’un aranan kişi ilan edildiğini açıkladı.

Polis memuru, zanlının 22 Aralık 2018 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini de söyleyen polis memuru, ifadesinde söz konusu tabancayı 2018 yılı Haziran ayı içerisinde Lefkoşa’da sokakta bulduğunu ve KKTC’de oturma izni ile bulunduğunu beyan ettiğini açıkladı.

Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ifade eden polis memuru, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Aytaç Altınok’un soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı