KıbrısManşet

Hem göze hem cebe hitap etti


Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulan pazar yerinde, dün kalabalık göz doldurdu. Tezgahlarda birbirinden taze meyve ve sebzeler iştah kabartırken, fiyatlar vatandaşın yüzünü güldürdü

Başkent Lefkoşa’da her hafta kurulan pazar yerinde, dün yine kalabalık günlerden biri yaşandı. Havanın da güneşli olmasını fırsat bilen çok sayıda vatandaş, dün sabahın erken saatlerinde pazar yerini ziyaret etti.

Pazar yerinde bu hafta, birçok sebze ve meyvenin fiyatı, geçen haftaya göre daha ucuzdu. Cıvıl cıvıl tezgahlar, uygun fiyatlar vatandaşın yüzünü güldürdü, havanın da güneşli olması alışverişi bir o kadar daha keyifli hale getirdi.

Hem yürüyüş yaptılar hem de alışveriş

Pazar yeri, dün sadece alışveriş yapmak isteyenlerin değil, köpeği ile gezintiye çıkanların, yürüyüş yapmak isteyenlerin de tercihi oldu.

Güneşli havayı fırsat bilen birçok vatandaş, dün Pazar yerinde hem keyifli bir yürüyüş yaptı hem de dikkatini çeken veya hoşuna giden ürünleri uygun fiyata satın alma fırsatını yakaladı.

 

Dostlar pazarda buluştu

Yoğun iş temposu nedeni ile çok sık görüşemeyen birçok kişi, eş, dost, arkadaşlarını dün pazar yerinde görme şansı buldu. Arkadaşlar, hem alışveriş yaptı hem de sohbet etti.

 

Çocuklara yaradı

Pazar yerindeki birbirinden göz alıcı tezgahlar, güneşli hava yine en çok çocuklara yaradı. Anne ve babaları ile haftalık alışveriş için dün pazar yerine giden çocuklar, hem koşup eğlendi hem de gözüne kestirdiği oyuncak veya kıyafetleri ailesine satın aldırma şansını yakaladı.

 

 Piyangocular da pazar yerindeydi

Pazar yerinde dün piyangocular da tezgah açtı. Ellerindeki yılbaşı özel çekilişi biletlerini tüketmeye çalışan piyangocular dün Pazar yerinde en çok ilgili gören tezgahlardan biri oldu.

Pazar esnafı da mutlu

Halkın Pazar yerine ilgilisi pazar esnafının da yüzünü güldürdü. Haftalardır umduğu satış rakamını yakalayamamaktan yakınan Pazar esnafı dün, işlerinin önceki haftalara göre çok daha iyi olduğunu söyledi.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı