Suçlamaları reddetti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Suçlamaları reddetti

Girne’de mekân basarak iki kişiyi ciddi şekilde darp eden 4 zanlıdan aranan Şevket Aykut Tukyu polise teslim oldu

Devrim DEMİR


Merkezi Cezaevinden Şartlı Tahliye ile çıkan Şevket Aykut Tukyu’nun başı yine belada. “Silah taşıma”, “Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Adam yaralama” suçlarından birçok sabıkası bulunan Tukyu, önceki gün Girne’de meydana gelen “Vahim zarar”, “Darp “ ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklandı.

Önceden aleyhlerinde tutukluluk alınan zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın ile birlikte Yahya Cemiloğlu’na ait ofisi basarak “şiddet tehdidi” suçundan aranan Tukyu, Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu.

Aleyhindeki suçlamayı kabul etmeyen Tukyu, tutukluluk talebiyle dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki iddiaların araştırılması için 1 gün tutukluluk emri verdi.

 

“Senin kafana iki şarjör boşaltacam”

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz, zanlı Aykut Tukyu’nun “Şiddet tehdidi” suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Ömer Yavuz, zanlının 3 Temmuz tarihinde Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın ile birlikte kendilerine borcu olduğu gerekçesi ile Yahya Cemiloğlu’na ait ofisi bastıklarını söyledi.

Yavuz, çıkan kavgada Mahmut Cemiloğlu’nun burnunun kırıldığını ve zanlılar Mesut Okur, Şükrü Dipdere ve Musa Saygın’ın tutuklandığını Tukyu’nun ise arandığını öğrenince önceki gün polise gelerek teslim olduğunu belirtti.

Polis, zanlı Şevket Aykut Tukyu’nun Yahya Cemiloğlu’na “Borcunu ödemezsen senin kafana 2 şarjör boşaltacam” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

 

Suçlamaları kabul etmedi

Yavuz, zanlı Tukyu’nun önceki gün Girne Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu, verdiği ifadede suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Polis memuru Ömer Yavuz, ayrıca zanlılardan Mesut Okur’un Yahya Cemiloğlu tarafından bıçak ile kaşından ve karnından yüzeysel olarak yaralandığı yönünde verdiği ifade doğrultusunda soruşturma başlattıklarını da kaydetti.

 

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacaklar

 

 

 

“Vahim zarar”, “Darp “ ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklanan Mesut Okur, Şükrü Dipdere,  Musa Saygın ve Şevket Aykut Tukyu’nun bugün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmaları bekleniyor.

 

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar