Magazin

Spordan podyuma uzanan güzellikGAMZE GÜZELLİĞİNİ SPORA BORÇLU:
Moda dünyasının tescilli güzeli Gamze Karaman “Çocukluğumdan beri profesyonel sporcu olduğum için hiç süslü bir kız değildim ama 20’li yaşlarımda makyaj benim de ilgi alanıma girdi, TV dünyasına adım atınca daha da çok ilgilenmeye başladım.” dedi 

2003 yılında Miss Model of Turkey yarışmasında Türkiye Güzeli seçilmesinin ardından 2004 Miss Globe International yarışmasında da ikinci olma başarısına imza atan Gamze Karaman, aslında eski bir sporcu. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi mezunu olan Karaman, hentbolcu olmasının avantajlarını hep yaşadığını söylüyor. Her zaman fit, her zaman ince görünen oyuncu, model ve sunucu Karaman’ın makyaj sırları neler peki?

İşte Gamze’den kayda değer tüyolar:

 

Güzellik, sizce nedir?

Sade, abartısız, doğal… Günlük yaşamımda makyajın yeri hiç yok, diyebilirim. Akşamları bir allık, bir maskara o kadar…

Kurtarıcı kozmetik ürünleriniz nelerdir?

Nars pembe allığım ve eyeliner’ım. İkisi yetiyor. Bir de Nars Audacious maskaradan çok memnun kaldım.

Peki, favori renkleriniz?

Gece makyajında siyah ve bej tonlar kesinlikle favorim. Gündüz ise ekranda yokmuş gibi görünen doğal makyajlar tercih ediyorum. Aydınlık ve parlak bir görünüm seviyorum fakat ekranda daha mat bir ifade olması tercihim. Davete gidiyorsam ya da fotoğraf çekimine, aydınlık ve parlak makyajı o zaman yapıyorum.

En değerli makyaj tüyonuzu sorsak?

Selen Karabulut’la çalışıyorum bu ara, makyajım Selen’e emanet. Yüzüme çok güzel gölge/kontür yapıyor. Ben de öğrenmeye çalışıyorum ama ne kadar başarılıyım tartışılır tabii!

Özel hazırlıklarınızda neler yaparsınız?

Ben özel günlerde erken yapılmış makyajı severim çünkü iyi yapılmış makyaj dağılmaz ve durdukça daha güzelleşir. Davete gitmeden en az 3 saat önce makyajla başlarım hazırlanmaya. Saçlarım ise her zaman İstinye Veysel Kuaför Taner’e emanettir çünkü abartısız ve düz saçlar tarar her zaman… Öyle saatlerce hazırlanmam, en fazla 1 saatte bütün hazırlığım bitmiş olur.

En sevdiğiniz kozmetik ürünü nedir?

Nars’ın renkli nemlendiricileri yaz-kış favorim, hem incecik yokmuş gibi hem de sağlıklı görünüyor yüzüm. Az önce söylediğim gibi yine Nars pembe ya da bronz allık hep yanımdadır.

Kozmetik seçimini neye göre yaparsınız?

Yüzümde kalıp gibi durmamasına dikkat ediyorum. Fazla makyajlı duran yüzleri sevmiyorum. Makyaj çok olsa da doğal gözükmeli ciltte.

Geçmişten günümüze nasıl bir değişimden geçtiniz?

Aslında çocukluğumdan beri profesyonel sporcu olduğum için hiç süslü bir kız değildim ama büyüdükçe 20’li yaşlarımda makyaj benimde ilgi alanıma girdi, TV dünyasına adım atınca daha da çok ilgilenmeye başladım. Lise 3. sınıfta kaşlarımı aldırdım, o benim için büyük bir evrimdi! Okula gittiğimde yeni bir kız geldi demişlerdi, o kadar değiştirmişti beni! O gün bu gün kaşlarıma takıntılıyım, doğal kaşlar seviyorum, incecik kaşlardan nefret ediyorum. Şu an kadınlar tarafından en merak edilen yerim de kaşlarım. Sokakta her gün durdurup soruyorlar “doğal mı ek mi” diye.

Peki; güzellikteki hatalarınız, pişmanlıklarınız?

Eski resimlere baktığım zaman beğenmediğim çok şey var ama ben onları hata olarak değil, o gün için öyle olması gerektiği için öyleydi diyorum. Bence insan büyüdükçe ve denedikçe kendisine neyin yakışacağını buluyor.

Bilinçli olarak yaptığınız en büyük değişiklik nedir?

Yıllardır uzun olan saçlarımı geçen ay kestirdim benim için çok radikal bir değişiklik bu galiba rahatta ettim biraz böyle kullanacağım.

 

Cilt bakımı desek?

Ben cilt bakımına çok özen gösteririm. Her ay mutlaka cilt bakımımı yaptırır, yeni ürünleri takip ederim. Cildimi çok iyi temizlerim ve yaz olduğu için güneşten cildimi mutlaka korurum. Bir de her sabah yüzüme buz sürerim. Buz, cildimi sıkılaştırıyor.

 

Peki, vücut bakımı?

Haftada 2 gün G5 diye bir makineye giriyorum, vücudumu çok sıkılaştırdı. Ayrıca haftada 3 gün spor yapmaya çalışıyorum. Bakım için öyle özel bir kremim yok sadece Shiseido selülit kremimi yanımdan ayırmam ve hep kullanırım. Zaten formda olma konusunda biraz şanslıyım. Çok küçük yaşlardan beri spor yaptığım için kilo alsam da görüntüm kötü olmuyor, sıkı bir vücudum var.

 

 

Başa dön tuşu