“Seni masaya gömerim” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

“Seni masaya gömerim”

Eski eşini meyhanede görünce çılgına dönen Eşref Erensu, kadına tehdit savurdu, tutuklandı

Devrim DEMİR

Ayrıldığı eşinin gece dışarı çıkmasına izin vermeyen ve arkadaşları ile Cumartesi gecesi meyhanede eğlenirken olay çıkarıp günlerdir C.A. isimli kadını öldürmekle tehdit eden Eşref Erensu, dün sabahın erken saatlerinde tutuklandı.


Benzer birçok sabıkası olan ve mahkeme emri ile uzaklaştırma kararı olduğu halde üç buçuk yıl önce boşandığı eşini öldürmekle tehdit eden Eşref Erensu, tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Erensu’nun bugün yeniden mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Kadın şikayet etti polis anında müdahale etti

Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayça Soykara, Eşref Erensu’nun “Telefonda tacizlik” ve “Şiddet tehdidi” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Ayça Soykara, önceki gün saat 16.00 sıralarında C.A.’nın Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’ne giderek eski eşi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ve yapılan şikâyet üzerine polisin gerekli önlemi aldığını söyledi.

Meyhaneyi bastı

Soykara, zanlının eski eşinin eğlendiği meyhaneyi basarak elleri ile masaya vurup eşine, “masaya gömerim seni sana dışarı çıkmayacaksın demiştim, seni vuracağım dışarı çıkarsan” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

Olaya müdahale ederek kadını meyhaneden uzaklaştırdıklarını kaydeden Soykara, zanlının ise olay yerinden kaçtığını ifade etti.

Benzer dosyaları var

Soruşturma memuru Soykara, zanlının 2017 yılı ve 2018 yılında benzer suçlardan 4 ayrı davası olduğunu ifad ederek, zanlının C.A.’ya mahkeme emri ile yaklaşmama kararı olduğunu söyledi.

Alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu kaydeden Soykara, soruşturmanın selameti için 1 gün tutukluluk talebinde bulundu.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar