KıbrısManşet

“İnsanların zevklerini de çalmaya başladılar”

Doğanköy’de senelerdir gözü gibi baktığı kanaryalarını kafesleri ile hırsızlara kaptıran 60 yaşındaki Osman Okalpli, isyan etti:Doğanköy’e dadanan hırsızlar şimdi de hayvanlara göz dikti.

Küçük yaşlardan bu yana kuşlara özel ilgisi olan ve çocuğu gibi baktığı kanaryalarını hırsızlara kaptıran 60 yaşındaki Osman Okalpli, her yerde hatta satılmış olabilecekleri düşüncesi ile pet shoplarda bile çalınan kuşlarını arıyor.

Devrim DEMİR

Doğanköy’de 20 Kasım tarihinde kaldığı apartmanın garaj yerinde, güneşlenmeleri için dışarı çıkardığı 6 kafes içinde toplam 10 adet kanaryayı çaldıran Okalpli, Havadis’e konuştu.

Okalpli: Polis kamera görüntülerini inceliyor

Doğanköy’de güneşlenmeleri için güneşe çıkardığı ve kısa süre sonra kafesleri ile kuşlarını hırsız veya hırsızlara kaptıran Osman Okalpli, hırsızlara ateş püskürdü.

Öğle vakti yaşanan bu olayın ülkenin ne günlere geldiğini ifade eden Okalpli, “Ben öğle vakti gözüm gibi baktığım kanaryalarımı güneşlenmeleri için çıkardım. Eve girip çıktığımda kuşlarım ve kafesleri yerinde yoktu. Girne Adli Şube’yi aradım, polisler geldi ifademi aldılar bölgede çok sayıda kamera var onlardan birinde tespit edilebileceğine inanıyorum. Halen polisten ses çıkmadı” dedi.

“Malımı çalsalar bu kadar üzülmezdim”

Küçük yaşlarda beslemeye başladığı kuşları hobi haline getirip, bakmaya devam eden Osman Okalpli, yaşadığı üzüntüyü anlattı. Okalpli, “Bölgedeki tüm pet shoplar, kuş satan her yeri gezdim gezmeye devam edeceğim. Malımı çalsalar bu kadar üzülmeyecektim, ama onlara emek verdim küçük yaşlardan bu yana bakıyorum besliyorum. Kuşlarımın değeri 3 bin TL, alan onları küçük bir araba ile değil büyük van tipi arabayla götürdü. Bende her yerde kuşlarımı arıyorum ve yaşadığım memleketin geldiği bu duruma çok üzülüyorum.”

“Zevkimi çaldılar”

Ülkede son yıllarda artış gösteren adli olayların vatandaşı tedirgin ettiğine dikkati çeken Okalpli, “Yetkililer önlem almazsa yakında evlerimizin önünde hırsızlar bizi de götürecek. Benim paramı çalsalar, malımı çalsalar bu kadar üzülmeyecektim ama 5 yaşından bu yana en büyük zevkimi çaldılar. Kuşlarımı çok seviyordum ve çok üzüntülüyüm. Umarım polisimiz bu olayı yapanları kısa sürede yakalar” dedi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı