Diğer SporlarSpor

Şampiyon UKÜ ve GG

Hentbolda Derviş Mişon Kupası’nın sahipleri belli oldu

KKTC Hentbol Federasyonu ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde düzenlenen Derviş Mişon Kupası’nda kadınlar ve erkekler şampiyonu belli oldu.

UKÜ Arena’da gerçekleşen ve BRT Spor’dan canlı yayınlanan final gecesinde ilk olarak kadınlar finali izlendi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ve Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) arasında oynanan kadınlar finalini UKÜ takımı 35-33 kazandı.

Erkekler finalinde ise Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ve Gençlik Gücü (GG) takımları karşı karşıya geldi ve nefes kesen finali 5’er dakikalık uzatmalar sonunda 33-32’lik skorla GG kazandı.

Maçlar sonunda düzenlenen törende dereceye girenlere ve hakemlere, kupa ile madalyaları Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, merhum Derviş Mişon’un ailesi ve diğer yetkililer tarafından takdim edildi.

 

Kadınlar nefes kesti

Derviş Mişon Hentbol Kupası kadınlar finalinde UKÜ ile DAÜ takımları başabaş mücadele örneği sergilediler.

İlk devresi 17-16 UKÜ üstünlüğünde biten maçı son anlarda bulduğu sayılarla UKÜ takımı 35-33 galip tamamladı ve Derviş Mişon Kupası kadınlar şampiyonu oldu.

Kadınlar finalinde sahanın en skorer oyuncusu 14 sayı ile DAÜ’den Büşra olurken, şampiyon UKÜ’nün en skorer oyuncusu 11 sayı kaydeden Neslihan oldu.

 

Erkeklerde şampiyon uzatmalarda GG

Derviş Mişon Hentbol Kupası erkekler final iUKÜ ile GG arasında oynandı.

İlk devrede GG takımı bir ara farkı 4 sayıya çıkartırken maçtan kopmayan UKÜ farkı 1 sayıya kadar indirdi ve maçın ilk devresi de 14-13 GG üstünlüğünde sona erdi.

İkinci devresi hayli çekişmeli ve heyecanlı bir tempoda geçen maçın normal süresinin son 10 saniyesine GG 28-27 önde girerken UKÜ takımı son topu akıllı kullanarak sayıya çevirdi ve skoru 28-28 yapıp maçı uzatmaya taşıdı. 5’er dakikalık uzatmalarda kazanan 33-32’lik skorla GG olurken finalin en skorer oyuncuları 11 sayı ile UKÜ’den Ahmet ve GG’den Özden oldu.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı