Şampiyon Oğuz Veli ve Bayraktar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 13, 2024
Spor

Şampiyon Oğuz Veli ve Bayraktar

Şampiyon Oğuz Veli ve Bayraktar

Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan kızlar finalinde Oğuz Veli Ortaokulu üstün bir oyundan sonra Yakın Doğu Koleji’ni 15-5 yenerek şampiyon olmayı başardı

Erkeklerde ise Bayraktar Ortaokulu çekişmeli geçen final maçında Mehmetçik Ortaokulu’nu 14-10 yenerek şampiyonluğu elde etti


Coşkun KUTAY

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Ortaokullar Hentbol Birinciliği’nde şampiyonlar belli oldu.
Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda iki gündür devam eden birincilikte kızlarda Oğuz Veli Ortaokulu ve erkeklerde de Bayraktar Ortaokulu şampiyonluğu kazanmayı başardılar.

Kızlarda Oğuz Veli rahat kazandı: 15-5

Kızlar finalinde Girne Oğuz Veli Ortaokulu, Yakın Doğu Koleji’ni üstün bir maçın ardından 15-5 yenerek şampiyonluğu kazandı.
Maçın başından sonuna üstün bir maç çıkaran Oğuz Veli Ortaokulu rakibi önünde rahat goller bularak karşılaşmadan 10 sayı farkla 15-5 galip ayrılarak şampiyonluğu müzesine götürmeyi başardı.
Kızlarda üçüncülüğü ise Değirmenlik Lisesi Orta Bölümü’nü 9-5 yenen Bayraktar Ortaokulu aldı.

Erkeklerde mutlu son Bayraktar’ın: 14-10

Erkekler finalinde ise Bayraktar Ortaokulu ile Mehmetçik Ortaokulu karşılaştılar.
Karşılaşmanın başından itibaren iki taraf da kazanmak için tüm güçlerini ortaya koydular. Bayraktar Ortaokulu güçlü rakibi önünde daha iyi savunma yapınca, hücumda da goller bularak maçı 14-10 kazanarak şampiyon oldu.
Bu arada üçüncülük maçında ise Yakın Doğu Koleji, Doğu Akdeniz Doğa Koleji’ni 13-9 yenerek üçüncülüğü kazandı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar