Oshan: 2 galibiyete ihtiyacımız var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Kasım 30, 2023
Spor

Oshan: 2 galibiyete ihtiyacımız var

Oshan: 2 galibiyete ihtiyacımız var

Telsim Süper Ligi’nde şu andaki mevcut 28 puanlarının, play-out sıralamasının üzerine çıkmalarına yetmeyeceğini belirten teknik direktör Caner Oshan, bu nedenle en az iki galibiyete daha ihtiyaçlarının olduğunu söyledi

Coşkun KUTAY


Telsim Süper Ligi’nin ilk devresini 15 puanla on birinci sırada bitiren ve bu nedenle de “hayal kırıklığı” yaratan, Girne bölgesi takımlarından Doğan Türk Birliği, ikinci devrede ortaya koyduğu başarılı performansla Cihangir, Serdarlı, K. Kaymaklı, Göçmenköy takımları karşısında seri galibiyet aldı ve bu arada Hamitköy ile deplasmanda berabere kaldı. 18. hafta itibarı sıralamada beşinciliğe yükselen Doğan Türk Birliği, play-out potasında “kaynayacak” takımların kimlerden oluşacağı sorusunun “çözümsüz” hale geldiği günümüzde, korkulu rüya görmektense uyanık yatmayı tercih eden Doğan, puanını 32 ye çıkartarak “ligde” rahat bir nefes almak ve bu arada “kupaya” dalmak istiyor. Bu nedenle Doğan, bugün deplasmanda karşılaşacakları Magusa Türk Gücü karşılaşmasına, teknik direktör Caner Oshan nezaretinde Pia Bella Sahası’nda yapılan antrenmanla sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

“İki galibiyete daha ihtiyacımız var”
Çalışma sonrasında karşılaşma ile ilgili Havadis’e açıklamada bulunan Caner Oshan konuşmasının başında, ikinci devrede aldıkları seri galibiyetler sonrasında ortaya çıkan yükselişlerinin, sakatların geri dönmesinden, yapılan transferler nedeniyle ortaya çıkan kadro zenginliğinden ve bu durumun beraberinde getirdiği futbolcular arasında oluşan rekabet ortamından kaynaklandığını belirtti. Oshan bu konuda ayrıca, ilk devre sonuçlandığında, zirveye oynayanların dışında kalan takımlar arasındaki puan farkı azlığının da, takımların ikinci devrede yaşadıkları düşüş veya yükselişlerine etkili olduğunu öne çıkarttı. Ve aldıkları seri galibiyetlerin, bir anda kendilerini sıralamanın üstüne çıkarttığını vurgularken, yukarılarda bulunan takımların da aldıkları bir-iki mağlubiyet sonrasında kendilerini play-out potasının içerisinde bulduklarını dile getirdi. Bu nedenle, ikinci devrede sergiledikleri başarılı performans sonucu topladıkları 28 puanın, play-out sıralamasının üzerine çıkmalarına yetmeyeceğini ve rahat bir nefes alabilmek için de en az 32 puana yükselmelerinin gerektiğini belirtti.

“Gereken puanları almak istiyoruz”
Konuşmasının devamında, bugün karşılaşacakları Magusa Türk Gücü karşılaşmasına değinen Caner Oshan, Türk Gücü’nün, kaliteli oyunculardan kurulu tecrübeli bir takım olduğunu belirtti. Ve halen bulundukları sıralamadaki yerlerinin üzerine çıkacak güce sahip olduklarını vurguladı. Buna mukabil Doğan Türk Birliği oyuncularının her hafta yükselen başarı ve form grafiğini gündeme getiren Oshan, aynı zamanda bire bir rakipleri konumunda olan Magusa’dan gereken puanları alarak, bir an önce stressiz bir ortamda lig mücadelesini sürdürmek istediklerini dile getirdi.

Kılıç cezalı, sakat yok
Caner Oshan konuşmasının sonunda, Mustafa Kılıç’ın dört sarı kart cezalısı olduğunu belirtirken, sakat futbolcularının olmadığını dile getirdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar