Süper Lig’de kritik maçlar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Kasım 30, 2023
Spor

Süper Lig’de kritik maçlar

Süper Lig’de kritik maçlar

Telsim Süper Ligi’nde 19. hafta maçları devam ediyor. Bugün 4 yarın 2 karşılaşma oynanacak. Maçlar saat 15.00’de başlayacak.
Batı bölgesinin 2 takımı Lefke ve Bostancı Bağcıl 16 Ağustos Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Ligde 2 haftadır puan kayıpları yaşayan Lefke ve Bostancı Bağcıl bu maçta kazanmak istiyor. 34 puanla 4. sırada yer aklan Bostancı Bağcıl şampiyonluk yarışından her ne kadar uzaklaşsa bile Kaymaklı ile aynı puanda olduğundan üçüncülük için mücadele edecek. Lefke takımı ise Kaymaklı karşısında aldığı galibiyetten sonra düşüş yaşadı. 23 puanla 7. sırada yer alan Lefke bu maçı da kaybederse 11. sıraya kadar gerileyebilecek.
Süper Lig’in 2. devresinde galibiyeti unutan Küçük Kaymaklı da son sıradaki Göçmenköy ile karşılaşacak. Enver Sedat Simavi’nin yerine gelen Cenk Berkalp ile ilk maçına çıkacak olan Küçük Kaymaklı bu maç ile birlikte yeni bir çıkış yakalamaya çalışacak.
Girne’de önemli bir 90 dakikada Lapta ve Türk Ocağı karşılaşacak. 2 Girne takımının karşılaşmasında kaybedecek olan takım alt sıralarda zor durumda kalacak. 23 puanlı Türk Ocağı ile 21 puanlı Lapta takımları arasındaki karşılaşmada kazanan büyük bir avantaj elde etmiş olacak.   
Ligde 2 haftadır puan kaybeden Mağusa Türk Gücü konuk edeceği Doğan Türk Birliği karşısında mutlak 3 puan hedefliyor. Ligde istikrarsız bir grafik çizen Doğan Türk Birliği de hesapta olmayan maçlarda kaybettiği puanlar yüzünden 5. Sırada yer almasına rağmen sıkıntılı bir pozisyonda bulunuyor. Doğan bu maçı da kaybetmesi durumunda gelecek haftalar için endişe yaşamaya başlayacak.
Telsim Süper Ligi’nde Pazar günü 2 karşılaşma oynanacak. Lider Çetinkaya’nın yakın takipçisi Yenicami, Cihangir’i konuk edecek. Sezonun ikinci devresinde çok ciddi bir performans kaybı yaşayan Cihangir 2 kez teknik direktör değiştirmesine rağmen beklenen dönüşü yapamıyor. Mehmet Ali Özgürgün ile 2. maçına çıkacak olan Cihangir için yine zorlu bir 90 dakika yaşanacak.
Lefkoşa Atatürk Stadı’nda Gençlik Gücü Serdarlı maçı da oldukça önemli. Geçen hafta Cihangir deplasmanında aldığı puan ile umutlanan Gençlik Gücü bu maçı da kazanması durumunda alt sıralardaki rakiplerinden tutunmuş olacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar