KıbrısManşet

Sadrazam hapiste


Sevgilisiyle ayrılmasına sebep olduğu gerekçesiyle annesini çakıyla yaralayan Alpay Sadrazam, aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Zanlı, teminata bağlanmak maksadı ile dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da annesini bıçakla yaraladığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Alpay Sadrazam,  dün teminat amaçlı yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, Lefkoşa’da 09 Kasım 2019 tarihinde saat 22.30 raddelerinde, zanlı Alpay Sadrazam’ın annesi Bengiz Uğur’u sevgilisinden ayrılmasına sebep olduğu gerekçesi ile yüzde 184 promil alkollü içki tesiri altında bulunduğu bir esnada tasarrufunda bulunan 16 cm uzunluğundaki çakı ile yaralayarak “katle teşebbüs” suçu işlediğini söyledi.

Göymen, Bengiz Ugur’un sol çene alt kısmından boğazına doğru 3 cm boyutunda 1 cm derinlikte kesi ve sırt kısmında 1 cm’lik kesi oluştuğunu kaydetti.

Göymen, zanlının annesini yaraladıktan sonra, “seni öldüreceğim” diyerek şiddet tehdidinde de bulunduğunu belirtti.

Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, ayrıca zanlının annesini dövdüğünü ve evin giriş kapısına tekme atıp, bebek koltuğunu kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattığını aktardı.

Müfettiş Muavini Göymen, olayla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı