Diğer SporlarSpor

Rekor katılım


KUZEY KIBRIS RALLİSİ’NDE GERİ SAYIM:

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli motorspor organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde bu yıl 44 araç mücadele edecek

 

TÜRKİYE’DEN 20 EKİP: Türkiye’den 20 ekibin kayıt yaptırdığı Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde, Avrupa Şampiyonluğu bulunan Murat Bostancı, Burak Çukurova ve Buğra Banaz’ın yanı sıra, ülkemizin önde gelen pilotlarından Cevdet Alptürk, Rauf Denktaş, Deniz Denner, Bora Manyera ve Fikri Macila gibi isimler de yarışacak

Geçtiğimiz yılın en iyi organizasyon ödülüne layık görülen Gülgün Süt’ün ana sponsoru olduğu, KKTC Turizm Bakanlığı, Spor Dairesi ve Girne Belediyesi’nin büyük katkıları ile organize edilen Kuzey Kıbrıs Rallisi 17-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en önemli motorspor organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde bu yıl 44 araç mücadele edecek. 35 araç Kuzey Kıbrıs Rallisi’ndeki tüm etapları koşacakken, 9 araç ise Ralli’nin açılış günü olan 17 Mayıs’ta Girne’de düzenlenen özel etapta boy gösterecek.

Türkiye’den 20 ekibin kayıt yaptırdığı Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde, Avrupa Şampiyonluğu bulunan Murat Bostancı, Burak Çukurova ve Buğra Banaz’ın yanısıra, ülkemizin önde gelen pilotlarından Cevdet Alptürk, Rauf Denktaş, Deniz Denner, Bora Manyera ve Fikri Macila gibi isimler de yarışacak.

 

Etaplar

17-19 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan yarışlar Girne, Görneç, Çeşme, Lefkoşa Cemsa, Balıkesir ve Lefkoşa’da BRT’nin bulunduğu bölgede gerçekleşecek. Yarışın shakedown’u  17 Mayıs Cuma günü 15.30-16.30 saatleri arasında Girne çevreyolu üzerinde bulunan Mr. Pound Plus karşısındaki dağlık alanda gerçekleşecek.

17 Mayıs Cuma gecesi Girne Yat Limanı’ndan start alacak olan Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde ilk gün, Girne Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Girne Şehir içi Etabı ile tamamlanacak. Geçtiğimiz yıl binlerce kişinin izlediği yarışın, bu yıl da aynı görüntülere sahne olması bekleniyor.

Servis Alanı’nın Girne Amerikan Üniversitesi olacağı rallide ekipler, 18 Mayıs Cumartesi günü Görneç ve Çeşme etaplarını ikişer kez, Lefkoşa Cemsa’da bulunan özel seyirci etabını da bir kez geçip günü noktalayacak.

Rallinin son günü olan 19 Mayıs Pazar günü, sırası ile Balıkesir ve BRT ve özel etaplarını ikişer kez geçecek olan ekipler, rallinin finişi için yine Girne Yat Limanı’na gidecek. Toplam uzunluğu 540 kilometre olacak olan rallide ekipler, 6 özel etabın toplamı olan 110 kilometrelik özel etaplarda mücadele edecek.

 

Kayıt listesi

Takım İsmi                                           Pilot                                       Co-Pilot                 Araç                         Sınıf

1.BC VİSİON MOTORSPORT               BURAK ÇUKUROVA             VEDAT BOSTANCI SKODA FABİA R5     2

2.BC VİSİON MOTORSPORT               DENİZ FAHRİ                         BAHADIR GÜCENMEZ          SKODA FABİA R5     2

3.CEVDET ALPTÜRK                             CEVDET ALPTÜRK ÖZDEN YILMAZ                     F FİESTA S2000        2

4.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE     MURAT BOSTANCI               ONUR VATANSEVER            FORD FİESTA R5       2

5.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE     BUĞRA BANAZ                     BURAK ERDENER                  F FİESTA R5               2

6.MACİLA RALLY TEAM                      FİKRİ MACİLA                       DOĞA KOYUNCU                 MITS. L EVO X R4     2

7.MRB RACİNG TEAM                         RAUF DENKTAŞ                    MEHMET MİŞON                  FORD FİESTA R5       2

8.BC VİSİON MOTORSPORT               BORA MANYERA                  CEM ÇERKEZ                         SKODA FABİA R5     2

9.MRB RACİNG TEAM                         SADIK BİLGİMER                   AHMET BUZLUKÇUOĞLU    MITSU. L EVO IV       1

10.NETHOUSE RALLY TEAM               MURAT AŞIK                         ALİ KİREMİTCİOĞLU            MITSU. L EVO X    N

11.DENNER RALLY TEAM                    DENİZ DENNER                      BARIŞ KALFAOĞLU              CİTRÖEN DS3 R5  2

12.BC VİSİON MOTORSPORT             İSMET TOKTAŞ                      SEDAT BOSTANCI                 MİTSU.I L EVO IX  N

13.UĞUR SOYLU                                  UĞUR SOYLU                        MEHMET KÖLEOĞLU          MITSU L EVO IX    N

14.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE   ÜMİT CAN ÖZDEMİR           BATUHAN MEMİŞYAZICI     FORD FİESTA R2T 4

15.GP GARAGE MY TEAM                  ERKAN GÜRAL                      BURAK KOÇOĞLU                MITSUI L EVO IX   N

16.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE   KAĞAN KARAMANOĞLU    NEHİR YILMAZ                      FORD FİESTA R2T 4

17.OKTAY ÇOCUK                                OKTAY ÇOCUK                      HÜSEYİN ÇOCUK                   MITSU L EVO VI    1

18.NETHOUSE RALLY TEAM               MEHMET KAMİLOĞLU        RASİM ÇETİNKAYA               MITSU LEVO X      1

19.GP GARAGE MY TEAM                  OSMAN KOBAL                    HARUN ARSLAN                   MITSU L EVO IX    N

20.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE   EMRE HASBAY                      EMİR ŞAHİN                          FORD FİESTA R2T 4

21.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE   ÜSTÜN ÜSTÜNKAYA            GÜRKAL MENDERES            FORD FİESTA R2T 4

22.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE   AND SUNMAN                      EFE ERSOY                             FORD FİESTA R2   4

23.ÖZHAN KARADUMAN                   ÖZHAN KARADUMAN         MUSTAFA KANDIR               FİAT PALİO            4

24.CEVDET ALPTÜRK                           CEVDET ALPTÜRK CEM AYTAÇ                           FORT FİESTA R2    4

25.CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE   LEVENT ŞAPÇILAR                DENİZ GÜMÜŞ                      FORD FİESTA ST    3

26.SELEN BİLGİMER                             SELEN BİLGİMER                   ALKAN PALABIYIK               MİTSUİ L EVO III    1

27.ASAF AKÇIN                                   ASAF AKÇIN                          SİNAM GAZİ                          MITSUI L EVO VII  N

28.VURAL VURUR                                VURAL VURUR                      TURGUT ALBAYRAK             MITSU L EVO VIII  1

29.HÜSEYİN ARABULUCU                   HÜSEYİN ARABULUCU         GÖKAN BOLATCIOĞLU       MITSU L EVO VI    1

30.GERÇEK SUNMAN                          GERÇEK SUNMAN                BAHAR SUNMAN                 FİAT MURAT 131K1

31.MUSTAFA NUVİT KARAKAŞLI       MUSTAFA N KARAKAŞLI     TUĞKAN ERDEN                    V GOLF GTI MK1  K1

32.UYGAR BİRGİLİ                                UYGAR BİRGİLİ                      AFŞİN BAYDAR                     BMW 316             K1

33.EFE KETHÜDA                                 EFE KETHÜDA                       ELİF ALAŞ                             FİAT MURAT 131 K1

34.TİBET ARBAK                                  TİBET ARBAK                         GÖKTUĞ TUNCAY FİAT MURAT 131K1

KKTOK UTV Cup                                                                                                                                                                                                                                     19 Mayıs 2019

35.MUSTAFA ÇELİKDEN                      MUSTAFA ÇELİKDEN           EFE ÖZHAKKI                        C MAVERİCK X3    R

Girne Şehir İçi Etabı                                                                                                                                                                                                                                    17 Mayıs 2019

36.HASAN ALTINTAŞ                           SALAHİ KARALIM                                                SUBARU İMPREZA

37.KEMAL TOPÇUOĞLU                                                                                                   HONDA CIVIC TYPE-R

38.ÖNEM BİÇENTÜRK                         HÜSEYİN AYRILMAZKARDEŞLER                        NİSSAN SİLVİA

39.AHMET BAĞRIAÇIK                        KAMBER AVŞAR                                                  NİSSAN SKYLİNE

40.KURŞAT GÜDÜL                              ÖMER SAYAR                                                       NİSSAN SİLVİA

41.HÜSEYİN AKSOY                             SALİH ÇELİKKAYA                                                MITSUBISHI LAN EVO VIII

42.HÜDA HÜDAN                                 HASAN REYHAN                                                  SUZUKİ VİTARA

43.BURAK EMİNGİL                             EMİN EMİNGİL                                                     SUZUKİ X90

44.GÖRKEM EREN                                                                                                             SUZUKİ VİTARA

 

FOTO: RALLI

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı