KıbrısManşet

Polis ve YDÜ’den resmi açıklama: Halil Falyalı hayatını kaybettiÇatalköy’de uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Halil Falyalı tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Halil Falyalı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olayda Falyalı’nın şoförü Murat Demirtaş da hayatını kaybetti.
Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklama şöyle:8.2.2022 tarihinde, saat 19:00 sıralarında Çatalköy’de 20 Temmuz Caddesi üzerinde, iş adamı Halil Falyalı’nın içinde bulunduğu araca meçhul şahıs/lar tarafından açılan ateş sonucu, aracın şoförü Murat DEMİRTAŞ olay yerinde yaşamını yitirirken, olayda ağır yaralanan Halil FALYALI ise ambulans ile kaldırıldığı Yakın Doğu Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nden Falyalı ile ilgili resmi açıklama:

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Müfit C. Yenen, ateşli silah yaralanması nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirilen Halil Falyalı ile ilgili açıklama yaptı. Prof. Dr. Müfit C. Yenen, “KKTC saatine göre 19:45 itibariyle vücudunun pek çok noktasında ateşli silah yaralanması ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne getirilen Halil Falyalı, hastanemizin; kardiyoloji, acil tıp, anestezi, kalp ve damar cerrahisi, genel cerrahi ve beyin cerrahisi uzmanlarından oluşan ekibi tarafından gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın hayatını kaybetmiştir” açıklaması yaptı.

Başa dön tuşu